У Миколаєві 20 вересня на перехресті вулиць Фалєєвської та Набережної відкрили , присвячений 232-й річниці від дня заснування міста Миколаєва.

Відвідав відкриття кореспондент Суспільного Олександр Гресь.

На муралі зображені кораблі "Святий Миколай", крейсер "Україна" та авіаносець за проєктом "Кречет", які будувалися на Чорноморському суднобудівному заводі та на заводі імені 61 комунара.

У Миколаєві намалювали мурал, присвячений історичному минулому міста

Розмір муралу – 152 квадратних метрів. Малювали його протягом семи днів. Вартість робіт – 100 тисяч гривень.

За словами художника В'ячеслава Балабаєв над малюнком він працював 15 днів.

"Ескізи зробив за один день, один тиждень витратив на підготовку стіни, один тиждень витратив на реалізацію муралу", – розказав В'ячелав Балабаєв.

За словами В'ячелава Балабаєва, з’явилися гіпотези, що це російський флот. Факти, які представлені в новинах, не відповідають дійсності.

"Я не стверджую, що абсолютно усі, але деякі ключові моменти абсолютно є суперечливими. Представники організації "МрійДій", аби уникнути конфлікту, попросили зазначити борти, ми прийняли рішення, що усе ж таки напишу номери. Вночі я шукав номер крейсеру "Україна", який зараз стоїть на території Суднобудівного заводу імені 61 комунара. Як виявилось, в інтернеті було представлено зображення з номером 088, яке була узята просто в інтернеті та опубліковано з підписом "крейсер "Україна", хоча це не був крейсер "Україна". Тому, коли це усе з’ясувалося, я прибрав номер 088 і написав "Україна".

Краєзнавець Андрій Шинкаренко розказав, що малюнок авіаносця дійсно схожий на корабель "Адмірал Кузнєцов" чи "Варяг", які зараз перебувають у складі військово-морських сил Російської Федерації та Китаю відповідно. Ці судна були побудовані за проєктом "Кречет" на Чорноморському суднобудівному заводі.

"Вони однотипні – "Варяг" з "Кузнєцовим". Це близнюки-брати. Це звичайно, близнюки. Звідси нікуди не дінешся, один проєкт. Те, що стосується Росії – ну так, нехай вони бояться, тому що для них це зайве нагадування, що їхня міцна зброя, яка опинилася за збігом обставин, у їхніх руках, вона створена тут, а не в Росії. Це факт", – розказав Андрій Шинкаренко.

Створили мурал за ініціативи платформи "МрійДій".

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело