Жителі Новоушицької громади переймаються тим, що можуть залишитися без правоохоронців. Натомість начальниця сектору зв’язків з громадськістю головного управління нацполіцїі в області Інна Глега запевнила: громада не залишиться без поліції, її сектор у складі 26 правоохоронців залишається працювати в Новій Ушиці. Додає: поліцейські Нової Ушиці та місцеві жителі неправильно зрозуміли реформу і даремно зчинили ґвалт. Чи дійсно безпідставно люди хвилювалися, з’ясовувало Суспільне.

Непокоїтися і обурюватися місцеві почали через інформацію про ліквідацію поліцейської частини. Власниця продуктової крамниці Олена Воловик говорить: тільки цього року поліцейські двічі врятували життя їй та її працівницям від агресивних покупців, які трощили та розбивали все довкола.

"Ми викликали поліцію, і за 30 секунд ця поліція була. Якби цієї поліції не було, ця людина була б взагалі некерована. То серед білого дня зайшов п’яний чоловік, весь в крові, кричить: «Я вбив людину, і зараз ще буду тут вбивати!» Також викликали поліцію, хвилина-і поліція тут була", - каже жінка.

Бути чи не бути: доля поліції в одній з громад Хмельниччини

Керівниця відділення банку Тетяна Облядрук каже, що чутки про ліквідацію місцевого поліцейського осередку її дуже налякали:

- Були інциденти. Своя охорона – це добре, але дуже добре, коли є поліція під боком. Були, однозначно, випадки, і це дуже добре.

Житель села Глібів Віталій Крайнов розповів: цьогоріч 27 травня троє в балаклавах побили його на його земельному паї. Каже, що сталося це через те, що що не хотів віддавати в оренду свої три гектари:

- Статтю перекваліфікували на 125, тобто легкі тілесні, хоча мені порізали спину, прострілили ногу, на голові надріз зашивали. Все заглохло, я просив на ознайомлення матеріали справи, ніхто нічо не дає.

Чоловік каже: хотів би, аби його слідчий був у Новій Ушиці, до якої йому їхати 10 хвилин, а не в Кам’янці - за годину дороги. "Сюди би прийшов. В Кам'янець добиратися постійно, пересилати листи, поки листи дійдуть, вони відповіді ніякої не дають. Це вже скільки? Майже пів року минуло, а я нічого не знаю", - каже чоловік.

Юристка Вікторія Кохановська, до якої за допомогою звернувся Віталій Крайнов, погоджується з ним. Каже: справ в Кам'янці-Подільському зі всієї теродиниці дуже багато, слідчі чергуються, в місяць по Новоушиччині було близько 40 звернень. Та додає: завдяки громадськості, яка вирішила відстояти свої права на захист, вдалося зберегти поліцейський сектор та закріпити посаду одного дізнавача.

Депутат селищної ради Олександр Соловей розповідає:

- Між нашим населенням виникла, можна сказати, паніка, оскільки на сьогодні робота поліції – це наш захист. І кожен переживає як за свою безпеку, так і за безпеку свого майна.

Саме Олександр Соловей ініціював позачергову сесію селищної ради з цього питання, говорить селищний голова Анатолій Олійник:

- Депутати написали звернення до президента, до керівника нацполіції України, до міністра внутрішніх справ, щоб не залишати велику громаду взагалі без нагляду. В селищній раді 26 депутатів, всі підтримали одноголосно.

Усі 26 поліцейських, які залишалися в Новоушицькій черговій частині після нового року, наразі залишилися працювати, розповідає заступник начальника сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 2 Кам’янець-Подільського райуправління поліції Михайло Журавель. Та каже: робота сектору після реформи покращилася, бо створили ще одну групу реагування патрульної поліції. До цього вона була одна на громаду, додає полісмен:

- В зв’язку з оргштатними змінами, ми збільшили кількість рухомих нарядів, що позитивно вплине на роботу ГРПП та довіри населення до людей, покращить час реагування та прибуття на місце події.

Один з поліцейських, які заступили на зміну в групі швидкого реагування, старший сержант Олександр Бабійчук розповідає: територія громади – одна із найбільших в області, і доводиться за зміну долати до 200 кілометрів, реагуючи на виклик. Додає: якщо є два виклики, то одна машина не встигає. Зараз, каже, є два наряди: одні поїхали на одне повідомлення, другі - на друге повідомлення, все швидше стало.

Джерело