Про це пише портал "Коментарі". Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Державне бюро розслідувань за рішенням суду зобов'язано внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, зазначеному в заяві голови громадської організації "Стоп шлам" Василя Орла. У цій заяві повідомляється про незаконні дії співробітників Нацполіціі, які здійснювали психологічний тиск на членів організації, які постраждали. 

ДБР розслідує тиск поліції на постраждалих від червоного шламу МГЗ - ЗМІ

"Стоп шлам" — об'єднання, до якого увійшли жителі Миколаївської області, які постраждали від негативного впливу виробничих відходів Миколаївського глиноземного заводу — червоного шламу.

У грудні 2020 роки її члени прийняли рішення подати позов про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд гривень моральної компенсації за шкоду, завдану їх здоров'ю.

У березні 2021 експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції виявила ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров'я людини.

У червоному шламі були виявлені миш'як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, ферум, манган, магній, сірка, стибиум, станум, ванадій, стронцій і силіцій, які становлять найбільшу небезпеку для людей.

У травні 2021 року Заводський районний суд задовольнив цей позов, постановивши виплатити 9,2 млрд гривень миколаївцям, що приєдналася до позову. Після цього почався тиск на потерпілих з боку Нацполіціі.

Зокрема, глава "Стоп шлам" повідомив в ГБР про те, що слідчий Миколаївського райуправління Нацполіції Мішанов, викликаючи на допит учасників позову проти МГЗ, що не повідомляв їм, в якому статусі їх допитують, і погрожував тюремним ув'язненням на термін до 12 років. В якості альтернативи слідчий пропонував постраждалим вийти з громадської організації "Стоп шлам".

Також в заяві Василя Орла йдеться про те, що слідчий Мішаня фактично формулював відповіді постраждалих замість них і не давав їм ознайомитися з протоколом допиту. На думку членів "Стоп шлам", яких допитували в Нацполіціі, слідчий діяв в інтересах МГЗ.

Виходячи з цих фактів, ГБР, згідно з рішенням Заводського районного суду, зобов'язана відкрити справу за фактом тиску співробітників Нацполіціі на членів "Стоп шлам".

Джерело