21 вересня Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила "жовтий" епідеміологічний рівень по всій території України з 00:00 годин 23 вересня. Таке рішення було ухвалене через погіршення епідеміологічної ситуації в Україні: за останній тиждень кількість підтверджених нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 68%, а госпіталізацій — на 51%.

Напередодні уряд на позачерговому засіданні ухвалив рішення про продовження дії адаптивного карантину до 31 грудня 2021 року. Це означає, що карантинні обмеження будуть ухвалюватися в залежності від показників госпіталізацій, смертності та захворюваності у кожній області окремо. В цілому, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що навантаження на систему охорони здоров’я поки що контрольоване.

"Реанімаційні ліжка зайняті на 33%, ліжка з киснем на 29%, але при цьому людей, яким призначена киснева терапія, на цих ліжках — 19%", — зазначив Ляшко.

В Україні запровадили

Від 23 вересня по всій країні діятимуть обмеження відповідно до "жовтого" рівня карантину.

Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі; Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри; Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі; Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.

Аби верифікувати безпечність відвідувачів чи працівників закладів (крім освіти) тимчасово слід користуватися міжнародними свідоцтвами, “жовтими” чи “зеленими” внутрішніми COVID-сертифікатами, довідкою 063/о ( картка профілактичних щеплень), чинною довідкою про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген.

Заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників хоча б одного щеплення.

Яка ситуація у регіонах

Станом на 20 вересня в Івано-Франківській громаді ще шість шкіл із 55 не подолали поріг у 80% вакцинованих від COVID-19 вчителів, що становить 10,9%. Про це повідомила заступниця міського голови Вікторія Дротянко на сторінці у Facebook.

Менше ніж 80% імунізованих працівників є у таких школах громади: ліцей імені Миколи Сабата – 69%; ліцей № 19 – 60%; початкова школа № 26 – 57%; ліцей імені Чорновола – 50%; початкова школа № 9 – 50%; колодіївська гімназія – 44%.

У Дніпрі при “жовтому” рівні епіднебезпеки продовжать освітній процес в очному режимі: 159 закладів дошкільної освіти (16,5%), 217 закладів загальної середньої освіти (25,8%), 22 заклади позашкільної освіти (14,4%), 16 закладів фахової передвищої освіти (26,2%), 20 заклади професійної (професійно-технічної) освіти (37,7%), 3 заклади вищої освіти (14,3%).

Новина доповнюється...

Джерело