Головний архітектор Рівного Дмитро Котляров 13 жовтня представив концепцію розвитку парку біля Басівкутського озера на вулиці Чорновола. Головне завдання – лишити зелену зону максимально недоторканною. До покращення благоустрою планують долучити навколишніх забудовників.

Парковку, що знаходиться посеред зеленої зони біля Басівкутського озера, з вулиці Чорновола планують перенести на перехрестя. Це роблять для того, щоб автівки в парку не заважали відпочивальникам.

Парковка – лише один з елементів концепції розвитку парку від управління містобудування.

У Рівному представили концепцію парку біля озера Басів Кут. Що там хочуть зробити

"Є приклади оглядових зон, є приклади в урбаністичних парках. Це для того, щоб будь-хто міг зорієнтуватися, як ми це бачимо. Що це парк не перевантажений бетоном, якимись там елементами. Він максимально інтегрований в той простір, який є", – розповів головний архітектор Рівного Дмитро Котляров.

Він разом зі співавторкою концепції Марією Голюк презентували напрацювання в Майстерні міста. У парку біля озера хочуть облаштувати зону для воркауту, оглядові території, вигул для тварин, дитмайданчики, велодоріжки та вбиральню.

"Ми максимально не зачіпаємо існуючі зелені зони, бо там досить густе озеленення. І не варто нехтувати цим, і варто це зберегти", – каже Марія Голюк.

"І ще один важливий момент – це облаштування додаткової доріжки з пандусом в цій зоні і поєднання цих двох рівнів. Якщо йти звідси з візком, то є можливість потрапити на пляж", – додає співорганізаторка.

Архітектор показує ділянку, де в рамках громадського бюджету мають облаштувати волейбольний майданчик. Її можуть передати на баланс Тресту зеленого господарства. Це полегшило б організацію змін в парку, вважає його керівник.

"На балансі Тресту зараз є пляж і парк, що вище пляжу розташований. Я сьогодні побачив, що там збоку є клаптик земельки, який може теж приносити користь громадянам. І є бачення його все ж об'єднати в одну загальну концептуальну ідею", – розповів керівник Тресту зеленого господарства Ігор Романюк.

Залучити до процесу планують забудовників, які поруч зводять будівлі. На думку головного архітектора, вони зацікавлені в благоустрої навколишньої території. Це дозволить зекономити міські гроші.

На початку визначатимуть навантаження, а згодом розроблять робочий проєкт та укладуть інвестиційну угоду, – каже головний архітектор.

"І тоді можна буде сказати, скільки це коштуватиме як мінімум місту, а як максимум – ще й інвесторам", – сказав Дмитро Котляров.

Приклад такої співпраці називає начальник міського департаменту інфраструктури. Мовляв, нещодавно до чиновників звернувся підприємець, він запропонував місту 2,5 тисячі тонн ґрунту і вже почав привозити його в парк.

"Спільними зусиллями з архітектурою і зеленим трестом було визначено місце, відповідно до даної концепції, де передбачається стоянка. Оскільки там передбачається стоянка, а наразі там є природний яр, даною землею наповнити цю ділянку, щоб потім не шукати місту гроші", – уточнив начальник департаменту інфраструктури і благоустрою Руслан Гудима.

З забудовниками мають сконтактувати та зустрітися через два тижні.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело