27 жовтня на Полтавщині перевіряли системи оповіщення. Електричні сирени вмикали двічі – із 10-ї до 11-ї години. Це планова навчальна перевірка, розповів Суспільному виконувач обов’язків директора обласного департаменту цивільного захисту Віктор Стеблянко.

О 10:15 у Полтаві починає лунати сигнал сирени. Таким чином у місті перевіряють систему оповіщення населення.

"Громадянин будь-який дізнається про те, що десь щось трапилось із сигналу "Увага всім", із включених сирен", – каже виконувач обов'язків директора обласного департаменту цивільного захисту Віктор Стеблянко.

На Полтавщині лунали сирени: що відомо про щорічну перевірку системи оповіщення

27 жовтня планова перевірка системи в усіх населених пунктах області. Сирени вмикали двічі – із 10-ї до 11-ї години.

"Наскільки я знаю, це повітряна тривога. Правильно? Не знаю, може треба в погріб залазити. Перевіряти сирени, звісно, потрібно, це обороноздатність нашої країни, це серйозні речі. Вони повинні працювати, все має бути чітко", – говорить полтавець Олександр Кутвицький .

"Заздалегідь запланована акція для того, щоб попередити людей в разі якоїсь атомної тривоги. Вийти із приміщення (потрібно – ред.) і шукати якийсь захисток, якщо це організація обладнана відповідними приміщеннями", – каже полтавець Володимир Мірошніченко .

У Полтаві вмикали близько сотні сирен. Із них три – нового зразка. Дві таких встановили рік тому на даху обласної адміністрації, каже виконувач обов'язків директора обласного департаменту цивільного захисту Віктор Стеблянко.

"Сучасна уже, автоматизована, фактично із робочого місця управляється вона (сирена – ред.). Крім сигналу "Увага всім", сирени можуть передавати і мовні повідомлення. Має можливість розсилати мовні повідомлення на мобільні телефони", – розповідає Віктор Стеблянко .

За словами головного спеціаліста управління цивільного захисту Полтавської ОДА Миколи Пешкова, сирени старого зразка встановили приблизно у 1970-х. Досі систему оповіщення в області вмикали лише для перевірок, а не для сповіщення про небезпеку.

"Складається акт перевірки, де відображається кожна сирена: спрацювала, не спрацювала, яким чином відбиралися канали, люди почули наше повідомлення по радіо, чи не почули. Звичайно, всі сирени, що у нас є, швидше за все, не спрацюють. Десь буде обірвана лінія і не буде живлення до цієї сирени, або десь сигнал не надійде", – каже виконувач обов'язків директора обласного департаменту цивільного захисту Віктор Стеблянко.

Результати перевірки в області збиратимуть впродовж тижня.

За словами Віктора Стеблянка, на Полтавщині близько 4,5 сотень сирен. За планом їх перевіряють раз на рік, наприкінці жовтня. У населених пунктах, де менше за 450 жителів, сигнали подають не через сирени, а в інший спосіб, зокрема, через сигналізацію у магазинах, церковні дзвони чи гудки автомобілів.

Джерело