Ляля та Малюк із зоопарку на Запорізькій дитячій залізниці відтепер житимуть у "Ведмежому раю" в Нідерландах. Сьогодні, 27 жовтня, вони поїхали до міста Рейне.

За словами директорки неурядової фундації "Ведмеді в серці" Інгрід Вермьолєн, це територія приватного зоопарку з двома гектарами лісу, водоспадами великими барлогами та іншими зручностями. Там тварини почуватимуться, як у дикій природі.

"Мені важко описати цю ситуацію – тут ведмеді дійсно утримувалися з любов’ю, всі працівники, вони ставилися до них максимально відкрито та щиро. Але обставини такі, що вони тримаються серед металу та бетону і саме цей фактор став вирішальним. Вони не бачили майже нічого зеленого, тому ми вирішили це виправити. Ми, як фундація, звернулись до народу Нідерландів і вони спільнокоштом зібрали гроші для того, щоб транспортувати цих ведмедів до зоопарку", - каже Інгрід Вермьолєн.

Ведмеді Малюк та Ляля вирушили із Запоріжжя до нової домівки у Нідерландах

"Наша громадська екологічна організація вперше приїхала сюди десь три роки тому і вже тоді Михайло Іванович шукав кращого місця для утримання, і вже тоді хотів кращої долі для цих тварин. І коли він побачив, що є можливість навіть за кордон, але в хороший реабілітаційний центр, і він бачив які умови, і він тоді з радістю погодився передати. І це вже триває близько трьох років. Це і перемовини з Нідерландами, пошук кращого місця і оформлення всіх документів", - каже Володимир Бучко, голова громадської екологічної організації "Еко-Галич".

Супроводжувати ведмедів у дорозі будуть фахівці з транспортування тварин із Нідерландів. Вантажівка на такі перевезення, клітки виготовили спеціально для Лялі та Малюка.

"Я заманював ведмедя медом, яблуками, грушами і це дійсно було лячно, відповідально та дуже стресово, але можна було відчути справжній адреналін. Спочатку Малюка заволікли, а потім Лялю, ведмедицю. Нам пощастило, якби нам це не вдалося, прийшлося б їх присипляти. Але це дуже ускладнює всі ці процеси - тягати, потім виводити. А так нам вдався найкращий сценарій. Так нам прийшлося повозитися дві години, ми їх заманювали. Малюка десь півтори години, а Лялю пів години ми заманили", - каже перекладач Денис Васильєв.

За словами зоотехніка Запорізької дитячої залізниці Олександра Фокіна, ведмедиця Ляля живе в зоопарку з 1998 року, а Малюк – з 2014. Ведмедиця важить близько 270 кг, а Малюк – 400. Розповідає: їли майже все - овочі, фрукти, м’ясо та рибу. Відмовлялись тільки від бананів та цитрусових.

"Ми їм зробили всі щеплення, проглистували. Малюк стерилізований. Головне, щоб вони добре перенесли дорогу. За Малюка я не переживаю, а Ляля трохи старша. Представники Нідерландського центру сказали, що на фоні тих ведмедів, які вже там мешкають, Малюк буде найбільшим. Можливо, навіть стане альфа-самцем. У нас площа цього вольєра близько 70 квадратних метрів. В Нідерландах, я думаю, їм буде просторіше. За радянськими нормативами це було добре, але в жовтні минулого року (нормативи - прим. ред.) збільшили до 200 метрів на кожного. В нас немає можливості розширити вольєр", - каже Олександр Фокін, зоотехнік Запорізької дитячої залізниці.

На ведмедів чекає близько 50 годин дороги. За словами Інгрід Вермьолєн, для тварин така подорож - стрес, тому після приїзду до зоопарку у Нідерландах їм знадобиться деякий час на адаптацію.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Джерело