28 жовтня екологи з різних областей України зібралися в Івано-Франківську на форум "Кругова економіка для сталого розвитку міста". На Промприладі разом зі спеціалістами зі Швеції, Німеччини, Польщі та Словенії вони в онлайн-форматі обговорювали, як зменшити шкідливий вплив на довкілля.

Форум організовувала платформа"Тепле Місто", розповідає з місця події кореспондентка Суспільного.

За прогнозами громадської організації "Екодія"до 2 100 року через глобальне потепління можуть бути затоплені частково 34 українські міста, 62 села, а 75 тисяч людей ризикують стати "кліматичними переселенцями".

В Івано-Франківську екологи обговорюють, як зменшити негативний вплив на довкілля

Щоб негативні прогнози не стали реальністю, представники європейських країн розробили для кожного міста низку рішень, розповідає керівниця проєкту, екологиня Марія Федорук. За її словами, може бути вигідною як для жителів міст, так і для представників влади чи бізнесу.

"Наприклад, коли ми органічні відходи переробляємо на паливо. І сміттєвози, які забирають відходи, вони їздять на цьому ж паливі. Це — один із найпростіших прикладів кругової економіки. А взагалі – це і про громадські простори, і про озеленення міста, і водопостачання та очищення води, і про захист від повеней. Це — місто-губка, це — зелені коридори – це дуже багато різних підходів", — каже Марія Федорук.

Рішення, які пропонують фахівці, необхідні для того, щоб люди усвідомили, що відбувається з планетою та при цьому змогли забезпечити собі краще майбутнє, каже виконавчий директор благодійної організації БФ "Тепле Місто" Ілларіон Павлюк.

"Це — підхід, який дозволяє зробити влітку міста придатними для життя, а не такими, де ти, як на пательні, розжарений через спеку, через асфальт. Він елементарно дозволяє подумати, куди стікає дощова вода, коли вона падає. Вона може висохнути на асфальті, а може стекти на газон. Для того лише треба правильно розрахувати рівень того тротуару і рівень газону. Це — купа рішень, які в цивілізованому світі вже знайшли й застосовують, і які можемо застосовувати ми, щоб просто краще жити", — розповідає Ілларіон Павлюк.

Серед учасників форуму — Ірина Мунтян. Дівчина приїхала з Кіровоградської області. Вона розповідає, що є членкинею громадської організації, яка займається захистом довкілля. В Івано-Франківськ дівчина приїхала, щоб почути думку фахівців щодо свого регіону.

"Кіровоградщина стоїть на українському гранітному щиті. Там багато покладів граніту, так само — урану. І цей газ підіймається на поверхню, є радіоактивним і може спричиняти онкопатології. Тому саме в цьому напрямку ми зараз працюємо, і це — наш основний фокус", — Ірина Мунтян.

Рішення, які учасники розроблять під час форуму, організатори планують запропонувати міській раді Івано-Франківська.

Читайте також Від сучасного мистецтва до екології. У Франківську 7 проєктів отримали ґрантову підтримку Партнерство заради кліматичних змін: Івано-Франківськ отримає 166 тисяч євро Стало відомо, скільки в Івано-Франківську є активних енергоощадних будинків

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело