На знімальному майданчику, де було вбито операторку українського походження Галину Гатчинз, знайдено близько 500 патронів. Серед них – холості та, ймовірно, бойові набої. Про це сказав шериф округу Санта-Фе Адан Мендоса, передає BBC.

Після трагедії кіноіндустрія бурхливо обговорює питання, чи можна дозволяти використання справжньої вогнепальної зброї на знімальних майданчиках.

Режисер Бандар Альбуліві створив петицію на сайті Change.org про заборону використання справжньої зброї у фільмах. Вона зібрала майже 70 000 підписів. Сенатор штату Каліфорнія Дейв Кортезе заявив, що він планує ухвалити закон про офіційну заборону справжньої вогнепальної зброї та бойових патронів у всіх виробництвах. Також до нього доєдналася губернатор Нью-Мексико Мішель Луджан Грішем і заявила, що її штат зробить так само, якщо індустрія розваг не ухвалить таку заборону самостійно.

Після смерті українки в Голівуді петиція про заборону вогнепальної зброї на зйомках зібрала 70 тисяч

"Цього не повинно було статися після Брендона Лі", – говорить автор петиції Change.org Бандар Альбуліві, згадуючи смерть актора Брендона Лі на зйомках фільму "Ворона" у 1993 році. "Голлівуд не змінився за 30 років. Ми подумали, що засвоїли урок "Північного вершника" (під час його зйомок загинула операторка Сара Джонс у 2014 році).

Виходить, ці випадки викликали лише невеликий переполох і забулися. Це багато говорить про нашу індустрію, адже зараз подія привернула увагу лише тому, що в ній був задіяний актор першого класу Алек Болдвін".

Кемерон Каскі, який пережив масову стрілянину в Паркленді в 2018 році і активіст контролю над зброєю, погоджується з Альбуліві. "Усю справжню зброю слід заборонити для зйомок", — каже він. "Фейкова зброя виглядає дуже реально. Якби студії хоч трохи піклувалися про робітників, про справжню зброю взагалі не могло б бути й мови".

Що відомо 22 жовтня американський актор Алек Болдвін під час зйомок вестерну випадково поранив режисера та операторку українського походження Галину Гатчинз, яка згодом померла у лікарні. У МЗС повідомили, що жінка мала українське громадянство. 24 жовтня стало відомо, що частина знімальної групи кінофільму звільнилася за день до нещасного випадку через проблеми із безпекою. 25 жовтня стало відомо, що на помічника режисера кінофільму "Іржа" скаржилися через недотримання правил поводження зі зброєю та вибухівкою.

Джерело