На Полтавщині за тиждень на 20% поменшало пасажирів на міжобласних маршрутах. Це через те, що від 21 жовтня діють нові обмеження у транспорті міжобласного сполучення, повідомив Суспільному директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко.

Нові правила міжобласних перевезень в Україні діють тиждень. Щоб поїхати в інший регіон, пасажир повинен мати на вибір – сертифікат чи міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусу, або ж негативний результат ПЛР чи експрес-тесту. Ці правила не стосуються внутрішньообласних рейсів, а ще не поширюються на неповнолітніх та людей, які подорожують власним транспортом.

Для своєї поїздки до Борисполя Михайло Неруш із собою взяв документи про щеплення від коронавірусу.

«Автобуси – пусті»: на Полтавщині поменшало пасажирів на міжобласних рейсах

"Я брав довідку та робив щеплення, бо боявся, що не пропустять на кордоні. Я їду в Бориспіль, в аеропорт. Не показував, бо навіщо водіям запитувати? Уся відповідальність на пасажирах. Я дивився новини і знаю, що ввели такий закон", – каже пасажир Михайло Неруш.

Через нововведення на Полтавщині пасажирів поменшало на 20%, каже директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко.

"Після 21 числа (жовтня – ред.) деякі міжобласні рейси були зупинені, але зараз майже всі уже поїхали в рейси. Бо не було додаткових роз’яснень і водії не знали, як вести себе в даній ситуації. Тому деякі рейси не виїхали у перший день (дії обмежень – ред.)", — говорить директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко.

"Кожного пасажира ми попереджаємо, що при поїздці на міжобласних та міжнародних рейсах повинен бути сертифікат про вакцинацію або ПЛР-тест", – говорить касирка Ірина Дігтяренко.

"Якщо ми возили людей, автобус був заповнений на 60–70 відсотків, то зараз відсотків 10 тільки їздить. Автобуси – пусті, і перевізники йдуть в «мінуси». Пасажири входять, ми попереджаємо про те, щоб були сертифікати, у кого немає, ми не беремо, бо будуть штрафувати", – каже водій автобуса Сергій Могильов.

Для не вакцинованих пасажирів на автовокзалі облаштували пункт тестування.

"Тест з моменту здачі діє 72 години. Він буде готовий буквально за 15 хвилин, і вони (люди – ред.) зможуть їхати на міжміських і міжобласних перевезеннях", – говорить медична сестра Тетяна Андренко.

За дотриманням правил слідкують поліцейські. Наявність сертифікатів у пасажирів перевіряють, зокрема, на стаціонарних пунктах у Лубнах та Чутовому, каже речниця патрульних області Наталія Костильова.

"Будь-який екіпаж уповноважений складати адміністративні матеріали за порушення правил карантину. Патрульна поліція у Полтавській області склала 233 адміністративних матеріали за період з 1 жовтня до сьогодні. До постанови 1236 Кабінету міністрів України були внесені зміни. Громадянин, який порушує правила проїзду на міжобласному сполученні, несе відповідальність за таке правопорушення. Відповідальність перевізників залишилась на залізничному транспорті, а також що стосується авіаперевезень", – говорить речниця патрульної поліції Полтавщини Наталія Костильова.

За порушення карантину, каже речниця, можуть штрафувати. За відсутність маски у транспорті чи громадських місцях можуть стягнути до 255 гривень. За інші порушення карантину штраф складає до 34 тисяч гривень, а для посадовців – до 170 тисяч, повідомила Наталія Костильова.

Що відомо:

Нові правила міжобласних перевезень Кабмін ухвалив 11 жовтня. Набрала чинності постанова 21 жовтня.

Джерело