В озеро Світязь, що на території Шацької громади, вперше з 90-х років випустили 500 кілограмів коропа, який є місцевим видом риби. Раніше водойму зарибнювали лише вугром і карасем сріблястим, – повідомила Суспільному телефоном фахівчиня зі зв'язків з громадськістю Шацького національного природного парку Оксана Гаврось.

З її слів, у водойму випустили дворічну рибу, середня вага якої становить 200 грамів.

Окрім коропа, Світязь заселений карасем та судаком. Наступне зарибнення водойми у нацпарку планують провести ще цьогоріч, а також навесні та восени наступного року. Зі слів Оксани Гаврось, це залежатиме як від наявності коштів, так і від погодних умов.

Вперше за 30 років: у найбільше озеро Волині випустили пів тонни риби

Як зазначила Оксана Гаврось, ініціатива зарибнення належить нацпарку: "Парк перший раз зарибнює Світязь. Раніше це була ініціатива місцевої влади та підприємства, яке раніше діяло у районі".

За тим, аби щойно випущену рибу не виловили браконьєри, наглядатимуть працівники відділу державної охорони Шацького національного природного парку.

Що відомо Влітку цього року в річці Чорногузка, що в Луцьку, виявили загибель риби. Про те, що на водоймі спливла риба на поверхню води. Як розповіли екологи, мор риби у річці Чорногузка могла спричинити спека та розростання водоростей. На прохання місцевих жителів на озері Молодіжному у Ківерцях у жовтні почали розчищати від мулу та поглиблювати дно водойми. Озеро має площу понад два гектари, його облаштували у 60-х роках минулого століття, посередині водойми є острів. В останні роки озеро було засмічене та обміліле. У жовтні в Шацькій територіальній громаді зарибнили дві водойми. До озера Велике Чорне випустили 400 кілограмів риби, а до Люцимера — 600 кілограмів.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

Джерело