Мітинги влаштували 28 жовтня біля Закарпатської ОДА. На площі Народній близько 10-ї ранку — за годину до сесії облради — зібралися учасники війни в Афганістані, російсько-української війни, також ліквідатори аварії на ЧАЕС і медики. Вони вимагали не розглядати питання приєднання 15-ти закладів охорони здоров’я до обласної лікарні ім. Новака. Також люди вийшли проти реорганізації обласної дитячої бібліотеки.

З Іршавщини разом із побратимами приїхав на мітинг учасник бойових дій в Афганістані Віктор Шпортень. "Для нас, для афганців, військовий госпіталь, який знаходиться в м. Ужгород, це був єдиний такий заклад, який приймав нас, лікував, — сказав чоловік. — І все лікування практично було безкоштовним. Єдиний заклад, яким ми, афганці, користувалися кожного року. Практично всі проходили через нього. І зараз ми виступаємо проти того, щоб його об’єднувати, бо то порушуються права наші, афганців. Кажуть так, що це буде краще, якщо вони об’єднаються, але ми тому не віримо".

Учасниця мітингу, лікарка Закарпатського клінічного центру кардіології та кардіохірургії Ірина Котлярова каже: "Ми протестуємо, тому що втрачається фаховість. З фахівцями ніхто не радився. Проєкт з’явився дуже раптово. Він сирий, непродуманий. Він ставить під загрозу існування всієї медичної галузі області. Ми за зміни, ми за реформи, але нехай вони будуть виважені, фахові, продумані, проаналізовані. Ми хочемо, аби думку фахівців почули сьогодні можновладці".

Водночас на площі Народній зібралися й проти закриття дитячої обласної бібліотеки. Учасник події, викладач УжНУ Роман Корсак у коментарі Суспільному розповів: "Прийшов підтримати бібліотекарів. Я вважаю, що це є неприйнятно: у ХХІ столітті закривати заклад такого значення. З давніх-давен в історії є такий вислів: "Якщо впали книжка і гроші одночасно на підлогу, то завжди підніми книжку", — розповів чоловік.

Заступниця директора Закарпатської бібліотеки для дітей та юнацтва Тетяна Вудмаска сказала, що кожна вікова категорія дітей у їхній бібліотеці має свій відділ. "Відповідно в кожному відділі для категорії відбуваються масові заходи. Це потрібні заходи. І говорити про те, що діти не йдуть у бібліотеку може говорити та людина, яка не має діток або сама не приходить у бібліотеку", — сказала вона.

За словами заступниці обласної дитячої бібліотеки Тетяни Вудмаски, на мітингу — пів сотні їхніх представників. Учасники бойових дій та медики точну кількість протестувальників не назвали. Речниця Нацполіції в області Ганна Дан сказала про 300 мітингарів, порушень під час події не зафіксували.

Питання про закриття обласної дитячої бібліотеки, а також реорганізацію 15 медзакладів Закарпаття нині на сесії не розглядали.

Що відомо: 15 жовтня на сайті облради опублікували проєкт рішення про приєднання 15-ти медзакладів краю до обласної лікарні імені Новака. Автор проєкту — депутат облради Євген Мешко. 19 жовтня представники профспілки медиків направили звернення до голів ОДА та облради, а також депутатського корпусу із проханням не об’єднувати заклади. 26 жовтня проєкт рішення про реорганізацію медзакладів на Закарпатті відправили на доопрацювання.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело