Сьогодні Краматорський міський суд Донецької області визнав незаконною прийняту спеціальними органами ДБР постанову про припинення кримінального переслідування посадових осіб ЦВК, а також Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій. 

Як повідомляється на офіційному сайті ОПЗЖ, це означає, що зазначені посадові особи, які заборонили проводити вибори на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, позбавивши тим самим понад 500 тисяч громадян права брати участь у формуванні органів місцевого самоврядування в жовтні 2020 року, вчинили кримінальне правопорушення і повинні бути притягнуті до відповідальності. Про це повідомив народний депутат від Партії «опозиційна платформа ‒ за життя» Василь Німченко.

Василь Німченко: Понад 500 тисяч виборців були позбавлені можливості реалізувати своє природне конституційне право на вільне волевиявлення

«Антинародним чиновникам і сподвижникам узурпації влади главою держави не вдалося сховатися під дахом слідчих і прокурорських органів, спробували припинити кримінальне переслідування за скоєння ряду умисних посадових злочинів з метою недопущення безпосередньо формування місцевих органів влади членами територіальних громад (районів Донецької та Луганської областей)», ‒ підкреслив Німченко, додавши, що торжества справедливості домоглася саме «Опозиційна платформа ‒ За життя», подала скаргу на незаконну постанову ДБР.

Як зазначив нардеп, Краматорський міський суд Донецької області визнав доведеним, що спеціальними органами ДБР (треба думати, не без участі Офісу генерального прокурора) 8 вересня 2021 року було ухвалено незаконне постанову про припинення кримінального переслідування посадових осіб за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених низкою статей Кримінального кодексу України, а саме: ст. 109 (дії, спрямовані на захоплення державної влади), ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права). Тобто йдеться про вчинення посадовими особами дій, які перебувають у прямому причинному зв'язку із забороною територіальним громадам зазначених областей брати участь у формуванні органів самоврядування у жовтні 2020 року. 

"Сумно те, що організаторами цих діянь, спрямованих проти природних прав громадян на управління державними справами та участь у формуванні органів місцевого самоврядування, стали чиновники високого рівня – члени ЦВК і військово-цивільних адміністрацій. Не бажаючи віддавати владу в окремих районах Донецької і Луганської областей, вони вдалися до умисним координовані дій з надуманих мотивів і, по суті, до сфабрикованих доказів, щоб прийняти постанову ЦВК від 8 серпня 2020 року № 161 «Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року».  Такі дії призвели до того, що понад 500 тисяч виборців і членів їх сімей були позбавлені можливості реалізувати своє природне конституційне право на вільне волевиявлення і своє представництво в органах управління як засновників влади», ‒ підкреслив Василь Німченко. 

Нардеп переконаний, що таким чином чиновники військово-цивільних адміністрацій прагнули не допустити формування органів самоврядування в Донецькій і Луганській областях і передачі владних повноважень територіальним громадам. І робилося це, схоже, з однією метою-щоб і далі на свій розсуд розпоряджатися фінансовими потоками територіальних громад, політичними, соціальними та економічними правами громадян.  

"Особливу тривогу в даному випадку викликає позиція ЦВК, адже комісія фактично відмовилася від виконання своєї основної функції-захисту виборчих прав і свобод громадян. Знаючи, що влада не користується підтримкою в цьому регіоні і навряд чи її представники переможуть на виборах, члени ЦВК, у змові з посадовими особами військово-цивільних адміністрацій, вдалися до унормування через прийняту постанову ЦВК № 161 управління територіями в даних регіонах на правах преторів, а самі території регіонів, по суті, перетворили в колонії», ‒ заявив Німченко. 

Але ж членам ЦВК має бути відомо, що в силу ст.64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, в тому числі у сфері виборчих прав, за винятком випадків введення воєнного та надзвичайного стану. Навмисне ігнорування цих приписів Основного Закону знаходиться в прямому причинному зв'язку з вчиненням протиправних, кримінально караних дій, зазначив парламентарій.  

«В даному випадку торжество справедливості має стати індикатором змісту і спрямованості діяльності держави, її органів щодо захисту честі і гідності людини, всього українського народу як суверена і єдиного джерела влади в Україні. Опозиційна ПЛАТФОРМА-за життя відстоює об'єктивність і всебічність проведення досудового слідства, вимагаючи громадянського і громадського контролю, оскільки мова йде про нехтування виборчого права та інтересів понад 500 тисяч виборців і членів їх сімей», ‒ підсумував Василь Німченко. 

Джерело