Міністерство охорони здоров’я затвердило список медичних протипоказань і застережень для вакцинації від коронавірусу. Довідки почнуть видавати на початку листопада. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

У документі вказано такі типи протипоказань:

  • абсолютні протипоказання, якщо чітко є певна можливість виникнення серйозної побічної реакції;
  • застереження (вакцинація з обережністю), коли остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками;
  • тимчасові протипоказання (тоді в довідці вказується термін дії) чи протипоказання для вакцин лише з конкретного типу (якщо є можливість щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).

Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної або тимчасової), або для її проведення із застереженням.

МОЗ затвердив список протипоказань до вакцинації

«Наприклад, діагноз тромбоз із тромбоцитопенією означає в певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca і деякі інші). Наслідком міокардиту і/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК-вакцин (Pfizer/Moderna)», – каже нардеп.

За його словами, у кожному конкретному випадку має бути відповідність діагнозу протипоказанням.

Радуцький відзначив, що, за оцінкою МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу мають не більше 1% населення.

Також в МОЗ пояснили, як отримати щеплення з «липовим» ковід-сертифікатом.

Крім того, МОЗ спростував головні фейки про covid-вакцинацію.

Додамо, що Україна оновила добовий рекорд щеплень від коронавірусу. Від початку вакцинальної кампанії щеплено однією дозою – 9,5 млн людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 7,2 млн осіб. Загалом проведено майже 16,8 млн щеплень.

В Україні роблять covid-щеплення вакциною CoronaVac компанії Sinovac Biotech, Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech та AstraZeneca-SKBio, цей препарат виробляється у Південній Кореї.

Джерело