В Южноукраїнську, що на Миколаївщині, 24 листопада відбувся конкурс майстерності зі зварювальних робіт серед учнів та майстрів виробничого навчання.

За ходом змагань спостерігав кореспондент Суспільного Олександр Гресь.

Зварювальний апарат у кабінці, електроди, пластини та дотримання усіх правил безпеки — в таких умовах вісім людей взяли участь у конкурсі майстерності зі зварювальних робіт, що відбувся в Южноукраїнському професійному ліцеї.

На Миколаївщині зварювальники змагалися в майстерності

Перед початком конкурсу члени журі провели інструктаж щодо правил техніки безпеки та ознайомили конкурсантів із завданнями, які вони мають виконати.

"Будуть оцінюватись як сам процес зварювання, виконання техніки, технології зварювання, дотримання правил техніки безпеки, якість зварного з’єднання", — говорить експертка Лариса Кєршина.

У конкурсі серед майстрів виробничого навчання брали участь шість людей. Серед конкурсантів представники Южноукраїнська, Миколаєва, Вознесенська та Кривого Озера.

"Це єдиний в області конкурс, який фактично проводиться для майстрів виробничого навчання на новому обладнанні, яке придбали за державні гроші у 2018 році", – каже директор Южноукраїнського професійного ліцею Сергій Невідомий.

Організаторами конкурсу виступили підприємства "Парус" та "Миколаївський тепловозоремонтний завод". За словами директора "Паруса" Сергія Бурковця, на проведення конкурсу витратили понад 30 тисяч гривень.

"Ми, як роботодавці, дуже зацікавлені в робочих руках і, скажімо, а потенційних робітників ми можемо побачити на цьому конкурсі", – говорить Сергій Бурковець.

Читайте також: " Для реабілітації: санаторій "Дубки" передали Миколаївській обласній дитячій клінічній лікарні"

Серед конкурсантів була майстриня з виробничого навчання Южноукраїнського ліцею Олена Арпентій. Жінка має десятирічний стаж практики зі зварювання.

"Будь-які шви, які ми виконуємо на напівавтоматі, будь-які можу зробити. Це вертикальні шви, горизонтальні, нижнє положення. Головне – участь. Перемога – це не головне", – розповідає Олена Арпентій.

У категорії "Учень" перемогу здобув Андрій Олійник з Вознесенська, серед майстрів – Євген Наєнко з Миколаєва. Переможців нагородили грамотами та призами.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело