Майно обласного дитячого центру медичної реабілітації, яке раніше належало туберкульозному санаторію "Дубки", передали на баланс Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні. Рішення про передачу прийняли 24 листопада під час онлайн-засідання восьмої позачергової сесії обласної ради. Це питання порядку денного підтримали 49 депутатів з 52-х.

Як працюватиме заклад та що зміниться у його роботі, дізнавався кореспондент Суспільного Володимир Степанов.

На вулиці Космонавтів, 95 ще у 2019 році функціонував дитячий санаторій "Дубки". У закладі лікувалися діти, хворі на туберкульоз.

"Звісно, під час пандемії діяльність закладу призупинилася. З першого квітня 2020 року і донині будівля зачинена. І через початок пандемії, і внаслідок відсутності фінансування", ― розповіла прессекретарка комунального некомерційного підприємства "Обласний дитячий центр медичної реабілітації" Марина Овчар.

У 2019-му "Дубки" об’єднали з санаторієм "Південний" та утворили "Обласний дитячий центр медичної реабілітації". Внаслідок цього скоротили частину співробітників. З 2020 року колишній санаторій "Дубки" не функціонує.

За словами Марини Овчар, рішення про об’єднання двох санаторіїв було помилковим. Новостворений заклад не мав достатніх фінансових і кадрових можливостей.

"Немає тієї кількості фахівців, яка є в обласній лікарні, які б "тягнули" два санаторії. Це просто нереально", ― сказала Марина Овчар.

За словами директора КНП "Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня" Олександра Пліткіна, заклад перепрофілюють для реабілітації дітей, що перехворіли на COVID-19. Співробітників приймуть у штат обласної дитячої клінічної лікарні.

Читайте також: " Для реабілітації: санаторій "Дубки" передали Миколаївській обласній дитячій клінічній лікарні"

"По-перше, цей санаторій перебуває у десяти хвилинах проїзду від Обласної дитячої клінічної лікарні. По-друге, це дає можливість у найкоротші строки розпочати проведення реабілітаційних заходів, що дозволить розвантажити нашу лікарню та організувати реабілітацію дітей з онкопатологіями, неврологією та іншими хворобами. По-третє, це досвід обласної дитячої клінічної лікарні у контрактуванні з Національною службою здоров’я України, що дозволить зняти навантаження з бюджету області", ― розповів Олександр Пліткін.

За словами Марини Овчар, матеріальна база санаторію "Дубки" підходить для того, щоб фахівці обласної дитячої лікарні здійснювали реабілітацію дітей.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело