Проєкт державного бюджету України на 2022 рік передбачатиме створення спеціального фонду, який буде фінансувати розвиток авіаційної та залізничної інфраструктури.

Про це 25 листопада під час форуму "Велике будівництво: авіація і туризм" заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

"Ми обговорюємо створення окремого спеціального фонду для розвитку авіа- та залізничної інфраструктури. Ми це плануємо зробити вже в бюджеті на 2022 рік. Це окремий спеціальний фонд, який буде працювати саме для вирішення цих завдань. Друге – це запровадження в Україні механізму public serviсe obligation для маршрутів, критично важливих для певних верств населення", - сказав він.

У бюджеті на 2022 рік з'явиться новий спецфонд: на що спрямують кошти

Також він повідомив, що з народними депутатами обговорюється ініціатива щодо зниження ставки податку на додану вартість для внутрішніх авіаперевезень до 7%.

"Для міжнародних авіаперевезень діє нульова ставка, для внутрішніх діє 20-відсоткова ставка. Ми приблизно бачимо, що це буде ставка на рівні 7%. Я думаю, це буде достатній стимул для авіаперевізників зробити перельоти всередині країни дешевшими. Ми відчуваємо, що це буде на 10-20% дешевше. А це значить, що ми збільшимо обсяги, а наші внутрішні авіаперевезення стануть доступнішими для громадян", - зазначив очільник Мінінфраструктури.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Міністерстві фінансів сподіваються на позитивні переговори, завдяки яким Україна зможе розраховувати ще на декілька траншів кредиту МВФ до червня 2022 року. Ці кошти вже закладено до проєкту держбюджету.

Читайте також:

Шмигаль назвав терміни, коли Україна отримає значні суми грошей від ЄС та МВФ

Збільшення інфляції і зростання цін: у МВФ розповіли про українську економіку та похвалили НБУ

Джерело