Україна для введення обов'язкової накопичувальної пенсії повинна забезпечити збереження першого рівня солідарної системи. Крім того, другий рівень навряд чи призведе до зростання пенсій.

Про це йдеться в огляді МВФ, підготовленого до першого перегляду програми Stand-By, повідомляє РБК-Україна.

Як наголошується в документі, офіційні органи розглядають можливість введення другого накопичувального рівня пенсійної системи. "У той час як середні пенсії в Україні низькі, накопичувальний другий рівень навряд чи поліпшить їх адекватність, особливо якщо вклади будуть інвестуватися в державні облігації", - йдеться в огляді.

МВФ вважає передчасним введення накопичувальної пенсії в Україні

При цьому у МВФ вважають, що Україна повинна виконати необхідні умови для введення накопичувальної пенсії. "Що найбільш важливо, накопичувальний другий рівень слід вводити тільки при наявності відповідних попередніх умов; він може фінансуватися за рахунок нових ресурсів, але в будь-якому випадку не повинен призведити до скорочення ресурсів, що виділяються на перший рівень (солідарної системи, - ред.)", - йдеться в документі.

Крім того, в оновленому Меморандумі з МВФ українська влада фактично згодні з цією позицією фонду. "Ми продовжимо нашу співпрацю з партнерами за програмами розвитку для впровадження ретельно відрегульованих обов'язкових накопичувальних пенсійних схем після того, як будуть створені необхідні передумови. Ми також визначимо відповідні джерела фінансування для другого рівня і забезпечимо, щоб ресурси, перерозподілені з першого на другий рівень, були заміщені іншими джерелами надходжень", - йдеться в Меморандумі.

Нагадаємо:

Експерти роз'яснили основні переваги накопичувальної пенсійної системи, яку планує запровадити український уряд. Усі накопичення будуть персоніфіковані, людина матиме змогу регулювати розмір внесків і навіть незначні, але регулярні грошові вклади допоможуть накопичити суттєву суму.

Читайте також:

Теперішнім З0-річним українцям на пенсії доведеться виживати на 2 долари на день

На пенсію в 50 років і раніше: хто з українців має право на достроковий відпочинок

Гроші на старість: українцям пропонують самим назбирати собі на пенсію

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело