Під час від’їзду президента Володимира Зеленського після пресмарафону "30 запитань Президенту України" між деякими представниками ЗМІ та працівниками Управління державної охорони стався інцидент, внаслідок якого постраждала журналістка телеканалу "Прямий" Ганна Дзьоба.

Як все було

Як розповіла Суспільному постраждала журналістка, інцидент стався приблизно о 18:30 26 листопада, коли автомобіль Зеленського мав від'їжджати від будівлі коворкінгу Creative State of Arsenal, де проводився пресмарафон. Представники УДО почали відтісняти представників кількох ЗМІ, які у цей час стояли на задньому подвір'ї, щоб звільнити шлях президенту до його автомобіля.

"Представники УДО оточили територію і попросили нас відійти. Ми трішки відійшли, але у момент, коли Зеленський підійшов до машини, нас без попередження почали відтягувати в інший бік. Там пройти можна було спокійно. Навіть не було зрозуміло, що він (президент – ред.) йшов. Вони почали мене штовхати в бік машини, і в якийсь момент я опинилась на багажнику автівки Володимира Зеленського. Коли я почала казати "Що ви робите?", у цей момент вони мене скинули з автівки і я опинилася під їх ногами. І вже колеги почали мене витягати за руки, щоб мене просто не затоптали", – розповіла Ганна Дзьоба.

Після пресмарафону охорона Зеленського травмувала журналістку. Що сталося

За словами журналістки, після цього інциденту представники УДО викликали для неї швидку, яка її ушпиталила. У постраждалої виявили розрив шкіри на лікті, який внаслідок травмування опух. Крім того, вранці 27 листопада вона виявила, що у неї опухли пальці кисті. Тому журналістка має намір знову звернутися до лікарів, а також до Державного бюро розслідувань з приводу дій представників УДО, оскільки в поліції пояснили, що це підслідність саме ДБР.

Що кажуть в УДО

У пресслужбі УДО заявили, що після пресмарафону Зеленського мав місце "інцидент" між журналістами, мітингувальниками та військовослужбовцями УДО.

"Сьогодні під час від’їзду Президента України з території Creative State of Arsenal мав місце "інцидент" між окремими журналістами, які не потрапили на пресмарафон, мітингувальниками та військовослужбовцями УДО України, які забезпечували безпеку Президента. Дії представників ЗМІ мали відверті ознаки провокативного характеру зі штовханиною, недотриманням законних вимог військовослужбовців, ненормативною лексикою та особистими образами", — йдеться в заяві УДО.

При цьому у відомстві наголосили, що діяли відповідно до своїх прав та обов'язків, забезпечуючи необхідний рівень безпеки президенту, а інформацію ЗМІ про застосування сили до журналістів назвали брехнею.

"Поширена окремими ЗМІ маніпулятивна інформація про те, що охорона нібито застосувала фізичну силу до журналістів, є відвертою брехнею та містить ознаки спланованої інформаційної провокації", — заявили в УДО.

Що відомо Президент України Володимир Зеленський 26 листопада провів пресмарафон до "екватору" своєї каденції. Не всі журналісти мали змогу поставити свої запитання, оскільки не було акредитації. Інформаційний відділ ОП обрав три десятки журналістів, які потрапити на пресконференцію. Спілкування зі ЗМІ тривало п'ять год. Читайте також:

Енергонезалежність, держпереворот і поламаний літак. Головне з пресмарафону Зеленського

"Вагнергейт", ескалація на кордоні з Росією та пікет ЗМІ. Текстовий онлайн пресмарафону Зеленського

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело