27 листопада у Херсоні біля пам`ятника жертвам тоталітарного режиму відбулись мітинг-реквієм та церемонія вшанування пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій в Україні.

Захід розпочався о 15:30. Алісія Лопатньова, яка прочитала молитву на початку мітингу говорить – мати їй розповідала, що таке Голодомор, і що люди тоді помирали.

Молебень, свічки та квіти. Як у Херсоні вшанували пам'ять жертв Голодоморів

Священнослужителі помолилися за всіх, хто помер під час Голодомору в Україні. Після цього вшанували хвилиною мовчання українців, які стали жертвами тоталітарного режиму.

Людмила Курченко говорить – бабуся і мати розповідали їй, як родина пережила часи Голодомору.

"Бабуся пекла хліб, мішала листя сухе. А мама додавала туди із кукурудзи борошна, зовсім крапельку. І мама каже – я тоді виходила на двір, сідала, їла цей хліб і плакала. Бо треба було і з сестрою поділитися. А так хотілося їсти, що вона каже – їла, а сльози текли. А не поділитися не могла, бо було зовсім мало того хлібу. Розповідала, що готували суміші різні, і зерно, очистки від картоплі, від буряку. Це нічого не викидалося. І казала, що була в селі тиша. Ті хто могли ходити ногами своїми, вони хоронили тих людей, які вже померли", - розповіла Людмила.

Людмила Рибачук згадує розповіді своєї бабусі, яка в часи Голодомору жила у селі Іванівка на Голопристанщині.

"Бабуня Аксюта мені розказувала, як вони важко переживали Голодомор, як голодували люди до і після війни. Їй пощастило, вона вижила, бо вийшла молодою заміж за чабана і там завжди десь можна було шматочок жиру відрізати. Вона рятувала і свою родину, було багато дітей там і вони вижили. Мене маленькою вчила, що можна їсти, як борщ зварити з лободи, які козельці можна в пісках вирити: раптом буде голод колись, дивись, оце можна їсти, це не можна. Тобто я бачила, що вони тоді їли, коштом чого люди виживали", - каже Людмила Рибачук

На мітинг-реквієм прийшли близько сотні херсонців. На пам`ятнику – квіти, зерно, яблука та запалені лампадки, на згадку українців, які не пережили Голодомор. За оцінками Національної академії України, під час Голодомору 1932-33 років померли близько 4,5 млн українців. Голодомор визнаний актом геноциду українського народу, організований радянським урядом.

Джерело