В одеському кафедральному соборі Різдва Христового Православної церкви України відбулася панахида за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933 та голоду 1946-1947 років. Про таке повідомила кореспондентка Суспільного, що відвідала захід.

Службу проводив настоятель собору Теодор Оробець:

"Ми молимося щоб Господь Бог упокоїв їхні душі, щоб нагадати собі, своїм нащадкам про те, що людська жорстокість є тим злом, яке поширюється, яке не просто давиться у злій людині. Тому ми мусимо наших дітей навчити жертовності, поваги один до одного і в цьому допомагають християнські цінності".

В Одесі провели панахиду за жертвами голодоморів

На молебень прийшли двадцять прихожан храму. Настоятель розповів, що другий рік поспіль у цей день через коронавірус не проводять багатолюдних заходів, але щоб до молитви могли долучитись усі охочі – панахиду транслюють у Фейсбуці. Прихожани розповіли, що прийшли, аби вшанувати пам’ять своїх родичів, що загинули під час Голодомору.

"Як переказували мої дідусі й бабусі, що їли у ті роки все – й котів, й собак, й пацюків ловили й горобців, й кору їли, й лободу. Лободу це 46-й рік, як мама розповідала. У моїй сім’ї з маминого боку вісім душ померли такою страшною смертю. З татового боку у 33-му одне немовля загинуло, але все одно це страшні речі", – розповів Василь Д'яченко.

"Деякі кажуть – навіщо це згадувати, це пам’ятати? Вже пройшло стільки років, все змінилось. Я вважаю, що ми повинні це відмічати, щоб це не повторилося і тому я тут і тому я буду приходити, щоб більше такого на нашій землі та й у світі не відбулося", – зазначив прихожанин Андрій Петров.

Читайте також В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Що відомо про цей день Жертвами Голодомору стали 10,5 мільйона українців – історик У Полтавському управлінні СБУ показали розсекречені архіви, пов'язані з Голодомором

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Джерело