Миколаївська майстриня Аліна Пелюхівська створює різдвяні віночки та різноманітні вироби до свята, використовуючи природні матеріали та вторинну сировину. Основна ціль її творчості — давати друге життя використаним речам.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла сама майстриня.

Аліна Пелюхівська виробляє прикраси на двері та святковий стіл: різдвяні віночки, свічнички, штучні ялинки, ліхтарики, ялинкові прикраси тощо.

Друге життя використаних речей. Майстриня з Миколаєва створює декор із вторинних матеріалів

"Я працюю з природними матеріалами, тобто з тим, що я знаходжу на вулиці. Те, що люди викидають, я його використовую повторно: картон, скло, шкаралупу від фісташок. З картону можуть бути шкатулки, новорічні прикраси на ялинку. У своїх новорічних віночках я використовую картонну основу, а не пінопласт. Також використовую старі газети. Щоб менше сміття було в природі, я їх використовую повторно", — розповідає Аліна Пелюхівська

За словами майстрині, на один віночок вона витрачає один день, стільки ж часу йде на ялинку з вторинних матеріалів висотою один метр. Різдвяні віночки Аліна Пелюхівська робить 37-40 сантиметрів у діаметрі.

"Необхідно вирізати кільце з картону, потім обгорнути кільце газетою, закрутити це все малярною стрічкою. Потім весь цей виріб закрутити мішковиною. Мішковина також вторинне перероблення, роблю тільки з того, що вже було у використанні. Для всіх віночків є свої коробки, щоб потім люди не думали, де його класти, як його зберігати після свят", — каже Аліна Пелюхівська.

Читайте також: " Прикраса до зимових свят. Миколаївська майстриня розповіла про створення витинанок"

Також створює різдвяні свічнички.

"У свічниках картонна основа. Потім цю картонну заготовку я набиваю папером. Використовую клей ПВА чи гарячий клей. Дуже рідко використовую шпаклювання",– розповідає Аліна Пелюхівська.

Майстриня каже, що її надихає краса природи та поєднання цих природних матеріалів. За її словами, у кожному виробі відбивається особистий почерк майстра.

"Люди бояться купувати вироби з природних матеріалів, тому що хвилюються, що там можуть з’явитися якісь шкідники. Але навіть через рік з моїми виробами нічого не стається. Найголовніше — це дуже добре висушити матеріал", – говорить Аліна Пелюхівська.

Творчою діяльністю жінка займається два роки, поєднує її з основною роботою.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело