У Лівані священник Української Православної Церкви Василій Пріц звершив різдвяні богослужіння для української діаспори.  Про це повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на сайт Відділу зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви.

У день Різдва Христового священник Василій Пріц відвідав місто Сайда, яке згадується в Євангелії під ім'ям Сидон, де в храмі на честь святителя Миколая Чудотворця звершив літургію. За богослужінням священник зачитав різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Онуфрія. На літургії молилися не лише вихідці з України, а й Росії, Румунії, Молдови, Білорусі та віруючі Антіохійської Православної Церкви.

У Лівані духовник Української православної церкви провів різдвяні богослужіння для діаспори

8 січня український священник відвідав місто Тир, де у храмі святого апостола Фоми поспілкувався із настоятелем священником Миколаєм Баззилем та українською діаспорою. Українські парафіяни провели екскурсію древнім містом Тир і відвідали античний іподром - місце мученицької кончини перших християн.

Цього ж дня відбулася зустріч ієрея Василія з митрополитом Тирським та Сидонським Ілією (Кфурі). Священник подякував митрополиту Іллі за можливість богослужіння у межах його канонічної території. Під час зустрічі йшлося про церковну ситуацію як в Україні, так і у всьому православному світі. Також митрополит Ілія розповів про церковні традиції та історію Антіохійської Православної Церкви.

9 січня священник Василій звершив літургію у соборі святителя Миколая у місті Сайда в співслужінні з настоятелем та кліриками цієї парафії. Після богослужіння разом із парафіянами Миколаївського собору було здійснено паломництво до південноліванського селища Магдуші. За переказами, у цьому селищі знаходиться печера, у якій Пресвята Богородиця чекала Спасителя під час Його проповіді у Тирі та Сидоні.

11 січня священник Василій Пріц разом із настоятелем Подвір'я Руської Православної Церкви у Бейруті архімандритом Филипом (Васильцевим) відвідали Баламандський університет у Лівані та зустрілися з деканом богословського факультету Баламандського університету архімандритом Яковом (Халіль). Під час зустрічі йшлося про співпрацю Антіохійської та Української Православних Церков у сфері освіти. Також священник Василій та архімандрит Филип відвідали ставропігійний патріарший монастир Успіння Пресвятої Богородиці, розташований на території університету.

Як повідомлялося раніше, Священний Синод у своєму рішенні 12 травня наголосив на необхідності духовного опікування віруючими Української Православної Церкви, які проживають або працюють за межами України. Єпархіальні архієреї отримали благословення інформувати ВЗЦЗ УПЦ про місця компактного проживання мирян з довірених ним єпархій за кордоном з метою подальшої організації місій або парафій.

Джерело