Фізичні особи-підприємці (ФОПи) сплатили у 2021 році 34,8 млрд грн єдиного податку до державного бюджету. Цей показник є найбільшим за останні 5 податкових років в Україні.

Про це повідомляє "Опендатабот", платформа для роботи з відкритими даними.

"Україні фізичні особи-підприємці (ФОПи) заплатили в 2021 році 34,8 млрд грн єдиного податку. Це не лише перевищує показник 2020 року на 7,2 млрд грн, коли з ФОПів було зібрано 27,6 млрд грн, але і є рекордом за останні 5 років", — повідомляють аналітики.

ФОПи сплатили рекордні 35 мільярдів гривень за 5 податкових років

Зазначається, що у попередні роки ФОПи сплачували:

2016 – 10,3 млрд грн; 2017 рік – 15,4 млрд грн; 2018 – 19,8 млрд грн; 2019 – 24,9 млрд грн; 2020 рік – 27,6 млрд. грн.

"Рекорд пояснюється як збільшенням доходу ФОПів, так i зростанням кількості нових підприємців, а також тим, що вже відкриті ФОПи стали рідше закриватися. До кінця 2021 кількість ФОПів майже сягнула 2 млн бізнесів", — пояснюють аналітики.

Як нагадують дослідники, єдиний податок – це головний податок для ФОПів, запроваджений для спрощення ведення бізнесу та зниження податкового навантаження. Можливість перейти на спрощену систему передбачена для фізосіб-підприємців та юросіб, масштаби діяльності яких не перевищують визначені законом рамки за максимальним обсягом доходів та кількістю працівників.

Що відомо З 2022 року набрав чинності закон про обов'язкове використання касових апаратів для ФОПів. Підприємець може самостійно вибрати тип касового апарату. Він може бути апаратним РРО чи програмним. Класичні РРО коштують від 4 до 20 тисяч гривень, а їхнє обслуговування щомісяця вартує 200-300 грн. Натомість програмні РРО (ПРРО) — безкоштовні. Це програми для телефона, планшета чи комп'ютера. А їхнє щомісячне обслуговування коштує до 200 грн. Зареєструвати його простіше — через кабінет платника податків. У випадку невикористання РРО передбачені штрафи. Пеня за першу незаконну розрахунково-касову операцію відповідатиме сумі чека, друга та наступні складатимуть 150% від суми чека. Ця норма не стосується фізосіб-підприємців, які не проводять розрахункові операції. Тобто бізнес, який отримує оплату лише у вигляді банківського переказу за реквізитами, може працювати без фіскалізації. Читайте також

В Україні — майже 2 млн ФОПів. Це найбільше за останні 5 років — Опендатабот

Програмні реєстратори та касові апарати для ФОПів: чиновник з Кабміну пояснив переваги

Засіб боротьби з тіньовою економікою чи тиск на бізнес. Експерт про касові апарати

Застосування касових апаратів: кому з ФОПів не потрібні РРО

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело