Орієнтовно з 18 травня комунальне підприємство "Миколаївелектротранс" почне розвозити містом питну воду. Очисна станція даватиме 20 тис. літрів води на добу.

Про це кореспондентці Суспільного Світлані Вовк розповів директор КП "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана.

У Миколаєві працюють над відновленням централізованого водопостачання та забезпеченням містян питною водою.

Не технічна, а питна.

"Міська влада Житомира передала очисну станцію "EcoSoft" для очищення води. Це станція . У понеділок, 16 травня, ми її монтуємо. Орієнтовно з середи почнемо розвозити своїм транспортом воду не технічну, а питну. Очисна станція буде давати миколаївцям 20 кубів питної води на добу", — сказав Юрій Сметана.

За словами Юрія Сметани, на базі "Миколаївелектротрансу" є шість ємностей, які будуть наповнювати водою та електротранспортом розвозитимуться містом.

Підприємство розвозить технічну воду з 27 квітня. Миколаївцям роздали понад 500 кубів води. За територію КП "Миколаївелектротранс" вивели п‘ять кранів, аби люди могли набирати воду для технічних потреб.

"Ми вивели п'ять кранів за територію підприємства і зорієнтували людей, що з 8:00 до 17-ї вони можуть набирати технічну воду, але по факту люди набирали воду і після 17:00. Ми не вимикали двигун, а навпаки поставили ще додатковий, аби був більше тиск і люди мали змогу набрати води, скільки їм необхідно", — розповів Юрій Сметана.

Аналіз води зі свердловини, яка розташована на території підприємства, показав, що вона відповідає технічним нормам, а не питним.

Що відомо Станом на 13 травня в Миколаєві триває заповнення водопровідної системи водою з річки Південний Буг. Також до міських мереж вже під'єднали частину свердловин. Водопостачання в деяких районах міста відсутнє з 12 квітня через пошкодження водоводу. Департамент житлово-комунального господарства міськради створив онлайн-мапу, на якій вказані пункти розливу технічної та питної води. Дані оновлюють щодня. У Миколаєві працюють над відновленням водопостачання за рахунок буріння свердловин та встановлення очисного обладнання. У Миколаєві всі лікарні забезпечені як питною, так і технічною водою в достатній кількості. Співробітники Держпродспоживслужби досліджують воду з альтернативних джерел у Миколаєві.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело