У Черкасах створили безоплатний розмовний клуб, де вивчають українську мову. За словами заступниці міського голови Марини Гаркавої, позбутися суржику виявили бажання переселенці — гості міста.

На курси зареєструвалися п’ятеро, а прийшло удвічі більше. На першому занятті побувало Суспільне.

Розмовний клуб: у Черкасах переселенців навчають української мови

Викладачка Інна Лисина розпочала заняття зі знайомства. Одна з відвідувачок курсів Вікторія Харитончик розповіла, що має російське громадянство. В Україні живе одинадцять років. Українську розуміє, а говорити нею не вміє.

"У мене є син і чоловік. Працюю я художницею — створюю гравюри. Ну, працювала раніше. Зараз тимчасово проживаю в місті Черкаси. Син у мене відвідує українську школу. І мову добре знає. Так само чоловік українець: він володіє українською мовою, я – ні. Тому для мене це буде новинка".

За словами вчительки Інни Лисиної, заняття у розмовному клубі нагадуватимуть швидше не навчання, а родинне спілкування:

"У нас велика кількість переселенців шукає україномовну спільноту для спілкування і їм важко, вони не впевнені у своїй українській мові. Буквально вчора один чоловік каже: «Я читати вмію, писати вмію, говорити не можу». Для того, щоб заговорити українською, її треба наслухатися", – пояснила вчителька.

Мрія говорити українською була у харків’янки Лариси Петіньової. Нині шкодує, що не зробила цього раніше.

"Українську мову я ніколи не вивчала. До України я приїхала завершувати навчання у школі. Я із задоволенням ходила на уроки української мови і мені наскільки подобалася ця милозвучна мова. А мрія знати у мене завжди жила, але мені здавалося, що я розмовляю настільки не гарно, що я не хотіла псувати цю мову".

Розмовний клуб розгорнули на базі Гуманітарного центру. На це, за словами заступниці міського голови Марини Гаркавої, був запит від самих переселенців.

"Ми спостерігали за тією кількістю літератури – української літератури, яку розбирають наші гості міста, спостерігали за тим, як вони намагаються говорити українською мовою, як вони хочуть розмовляти з нами однією мовою, тому і виникла така ідея".

У майбутньому, зазначила Марина Гаркава, знайдуть інше приміщення для занять, адже знати українську виявили бажання більше людей, ніж очікували.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Бойові вишиванки: черкаські тероборонці презентували оздоблений однострій "Сорочка дочекається онука з війни": черкащанка вишиває з вірою в перемогу "Батьківська хата": черкаська фотографиня популяризує у Львові українську культуру

Джерело