Україна не віддасть південь і поверне тимчасово окуповані території на півдні держави. Про це сказав президент Володимир Зеленський у відеозверненні вночі 19 червня, повертаючись із поїздки на південь України.

"Південь ми нікому не віддамо, все своє — повернемо, і море буде українським — буде безпечним", — сказав Зеленський.

Він розповів, що відвідав передові позиції на Миколаївщині, відвідав сам Миколаїв, а також Одеську область. І в Миколаєві, і в Одесі президент провів наради з військовими, з посадовцями, які відповідають за оборону й забезпечення цих областей. Заслухав доповіді щодо руйнувань, яких області зазнали від російських ударів.

“Втрати – значні. Багато житлових будинків зруйновано, порушена цивільна логістика, багато соціальних питань. Доручив зробити більш системною допомогу людям, які втратили близьких. А все зруйноване обов'язково відновимо. Немає в Росії стільки ракет, скільки в наших людей бажання жити”, — сказав Зеленський.

За його словами, предметно пройшлися по економічній ситуації, по роботі аграрного сектору.

“Обговорили безпеку наших портів і можливості для експорту нашої агропродукції. Наша позиція чітка й незмінна: щойно вдасться гарантувати безпеку за допомогою міжнародного посередництва, Україна зробить усе можливе для протидії продовольчій кризі у світі, яка виникла через російську війну, – і в Азії, і в Африці, і в більшості країн Європи”, — розповів президент.

Війна. Усі останні новини Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 116. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело