У приміщенні ковдри, запаси питної води, рукомийник, медикаменти, ліхтарі, а також 5 ліжок та ігрова зона

В Одесі дитячі садки готуються відновити роботу. Перших вихованців планують прийняти на початку липня, а до того поспішають обладнати укриття на випадок повітряних тривог. Що ще роблять, щоб забезпечити дітям дозвілля у безпечних місцях, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Директорка дитячого садочка показує місця для малечі на випадок повітряної тривоги. У приміщенні ковдри, запаси питної води, рукомийник, медикаменти, ліхтарі, а також 5 ліжок та ігрова зона.

Облаштовують укриття та розробляють спецпрограму: як в Одесі готуються до відкриття дитсадків – сюжет (Відео)

"Ми занесли сюди ліжка, але не для того, щоб діти постійно перебували і під час денного сну, а для того, щоб якщо повітряна тривога буде тривати довше, дітки змогли прилягти і відчували себе комфортно. Трішечки облаштували іграшками, щоб вихователі могли зайняти під час повітряної тривоги в укритті", – каже директорка дитячого садку Ірина Велика.

У приміщенні поруч стільці з невеличким столом, поруч два санвузли і запасні евакуаційні виходи. Раніше у цьому цокольному поверсі розташовувався харчоблок та кімнати дитячої творчості. Тож система вентиляції та вогнегасники є. Облаштоване укриття в садочку ще мають перевірити рятувальники. Якщо визнають його безпечним, вихователі опитають батьків, хто бажає водити туди дітей. Попит на послуги дитсадків чималий. Тому нині розробляють спеціальну програму для дітей під час повітряної тривоги.

"Багато батьків було питання, коли відкриється садочок, дітки дуже сумують за садочком. Розробляємо дидактичні ігри, дидактичні матеріали, щоб під час повітряної тривоги ми змогли продовжити заняття або ігри в укритті і також в групі. На даний час обладнали і працюємо над тим, що розробляємо ігри, щоб могли займатися з дітками", – зауважила вихователька інклюзивної групи Анастасія Шапоренко.

До цього дитсадка ходять понад сотня дітей. Однак прийняти всіх одразу тут не зможуть, адже місця в укритті на всіх не вистачає.

"Загальна кількість дітей у садочку велика, але не всі діти прийдуть до садочку зараз, тому облаштувалися поки що до 30 діток. В першу хвилю будуть прийматися дітки батьків, які працюють в критичних інфраструктурах, а вже згодом працюють над тим, щоб це були і інші дітки", – підсумувала Ірина Велика.

В Одесі понад 130 дитсадків, але відновити роботу готові на початку липня не більше двох десятків і лише частково. Решта обіцяють підготувати укриття до вересня.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело