В Івано-Франківську, у мистецькому просторі "Ваґабундо", презентували кіноперформанс "Стрічка". Це — 12 історій переселенців з Краматорська, Харкова, Бахмута, Маріуполя та Києва, розповідає кореспондентка Суспільного з місця події.

Організував захід художник Євген Орлов з Києва, який після початку великої війни переїхав зі столиці до Івано-Франківська. Ідея зібрати історії переселенців з інших міст, розповідає, зародилася в Києві. Спочатку шукав людей серед своїх знайомих, а потім вже й вони радили історії друзів.

"Що це за історії? Це – маршрути. Тобто кожен учасник розповідає про свій улюблений маршрут з того місця, з якого він переїхав до Франківська. Це — всі люди, які живуть зараз тут. Не знаю, чи вони будуть залишатися", — розповідає Євген Орлов.

В Івано-Франківську відбувся кіноперформанс

Під час перформансу історії переселенців з'являються на стіні через проєктор та супроводжуються аудіовізуальною інсталяцією.

"Тексти виводяться на екран і кожен з учасників їх читає. Екран ділиться на шість історій. Коли з’являється текст – під аудіосупровід людина починає читати. І так по черзі. Все об’єднується в одну композицію. Позаду текстів з’являються карти, які показують маршрут учасників", — каже Євген Орлов.

Такий перформанс відбувається в Івано-Франківську вдруге. Минулими вихідними його презентували в кінотеатрі "Люм'єр. У мистецькому просторі "Ваґабундо" переглянути "Стрічку" можна буде ще 14 серпня з 17:00.

Читайте також Івано-Франківський краєзнавчий музей збирає експонати російсько-української війни Замість ракет — голуби миру. В Івано-Франківську діти малюють картини для воїнів Ангелики для ЗСУ. У Франківську діти виготовляють для військових обереги

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело