Після 11 років праці вчителем інформатики випускник Стецівської гімназії став її директором. Заклад Олександр Сабадир очолив із 1 вересня 2022 року. Викладати інформатику не полишив, зауважив — це його покликання.

До Дня працівників освіти Олександр Сабадир розповів Суспільному, про що мріє для школи та чому погодився на керівну посаду.

Рідну школу не полишив: у селі на Черкащині випускник працює директором

"Ранок у селі починається не з кави: потрібно обійти господарство. Можу сам забути поїсти, але коровам і свинкам завжди потрібно вчасно давати корм", — розповів Олександр Сабадир.

Директор школи села Стецівка Олександр Сабадир у господарстві має качок, курей, корову і телятко, народжене вже під час повномасштабної війни:

"Теля ми назвали Байрактар. Він у нас такий бойовий і допомагає розважитися нам".

Щоб усіх нагодувати, готується звечора разом із дружиною:

"На восьму годину потрібно бути в школі, тому встаємо хоча б о 06:30 і швиденько пробігаємо по всьому господарству, усіх обслуговуємо".

Його дружина – пані Людмила пригадала, як напередодні 1 вересня чоловік їй повідомив:

"Йому запропонували стати директором. Я була шокована, він також. Каже: що мені робити? Кажу: погоджуйся, погоджуйся, ти все зможеш".

У Стецівській гімназії директор викладає інформатику з третього по дев'яті класи:

"Я отримую задоволення від того, коли діти в мене чогось навчаються. Головне — це коли діти показують, що вони хочуть навчатися, тоді вже всі побічні ситуації відходять на другий план. Ідеш на роботу для того, щоб працювати з дітьми".

Комп’ютери, на яких займаються діти, 2007 року випуску. Усі справні, але для вивчення нових і сучасних програм, вчитель мріє про потужніші:

"Комп'ютери старенькі, більшість робіт ми можемо виконувати, але є такі вже нові, сучасні теми, такі як 3D-графіка, то вони вже не справляються. Звичайно, хочеться нове, класне, потужне щось, але ми розуміємо, що з фінансами не дуже добре нині в усіх".

Педагог був класним керівником, але через нові обов’язки довелося полишити цю частину роботи. Учні поділилися враженнями від його уроків.

"Він дуже чудовий, він дуже добре викладав уроки, ставився до нас, як до друзів, був дуже чудовим класним керівником", — розповіла дев'ятикласниця Юлія Брусліновська.

"Він знається на своїй роботі, добре знає свій предмет. Його можна ставити в приклад багатьом людям, і я дуже рада за нього, що він піднявся до посади директора. Але рада, що він залишився для нас вчителем інформатики. Якщо ти не виконав домашнє завдання раз за п'ять уроків, то він нас пробачає, і не ставить оцінки, а каже, щоб на наступний урок вивчили. А якщо це пару уроків підряд, то може поставити одиницю або крапку", — прокоментувала дев'ятикласниця Анастасія Янчар.

Навчала майбутнього директора фізиці, зазначила його нинішня заступниця Клавдія Шпак. Жінка пригадала: він був старанним учнем, відповідальним та схильним до вивчення математичних наук:

"Він — моя дитина, можна сказати. Молоде покоління зовсім по-іншому бачить справу. Можливо, з приходом отаких молодих, енергійних, завзятих, креативних вчителів, вони повинні й нас трохи перелаштовувати. Отаким молодим людям, які приходять і стають на керівні посади, їм спочатку буде нелегко справлятися з цією роботою. Але вони будуть нас усіх підтягувати на якийсь новий рівень".

Олександр Сабадир у підпорядкуванні має 40 працівників. Найголовніше, з його слів, у його нинішній роботі – це доступ дітей до якісної освіти.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Живе від SMS до SMS: розповідь матері полоненого захисника Маріуполя з Черкащини Баскетбольний клуб "Черкаські Мавпи" — з новим тренером "Люди з дієсловами": у Черкасах Катерина Калитко презентує поетичну збірку

Джерело