Денис разом зі своєю собакою та попутницею Дар’єю з Херсона виїхали 24 вересня, на 213 день окупації міста.

Добу вони простояли у черзі на переправу біля Антонівського мосту. У черзі і заночували. Переправилися на другий день о 18.00. До 21.00 встигли доїхати до Кам’янки Дніпровської.

“У Кам’янці я попросився до першого будинку, де горіло світло. Не одразу, але господар вийшов. Наляканий. Думав, що за ним прийшли. Бо в Кам'янці, як виявляється, комендантська година починається о 20 годині. Був здивований, що нас не відправили в комендатуру. Чоловік прийняв нас на нічліг”, - розказує чоловік.

Для себе я вирішив, якщо виїжджатиму з Херсона, то в останній момент. Звісно я розумів, що це буде небезпечно, але ж не так довго і складно.

Вранці виїхали у Василівку. Саме там знаходяться останні блок-пости із максимально прискіпливими перевірками перед виїздом на контрольовану Україною територію.

У черзі на виїзд Денис був 180. В перший день не проїхали. Ніч провели в селі Скельки. Зранку повернулися в чергу і простояли до 17 години. Загальна черга на той момент була 400 машин.

Можливо, це не кінець шляху, але ти відчуваєш, що на свободі.

Денис разом з попутницею пройшли перевірку документів і речей. На наступному посту біля так званої тарілки російські військові сфотографували документи і пропустили. Далі ще два пости, але без перевірок і сіра зона.

"Це було довго, це було складно, подекуди було нервово, але це варто робити. Коли ми після останнього посту заїхали у сіру зону, тоді ти розумієш, що ти на свободі. Коли побачили українських військових моя попутниця розплакалася. Впевнений, що всі, хто мають можливість, мали б виїхати з окупованої території. Але легше сказати ніж зробити. Багато кого зупиняє страх невідомості майбутнього", - розказав херсонець.

Що відомо: Окупаційна влада Херсонщини максимально ускладнила виїзд з тимчасово окупованих територій. Військові РФ ввели правило отримання спеціального дозволу для виїзду. Окрім того, що потрібно надати свої особисті дані, необхідно ще максимально доступно пояснити, чого хочете покинути область.

Читайте також: Понад три тисячі жителів деокупованих населених пунктів Херсонської області отримають грошову допомогу "Після деокупації будемо разом створювати заново, щоб Херсонщина не стала "мертвою зоною" — громадська діячка 221 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело