Російський диктатор шантажуватиме європейську енергетичну інфраструктуру, змушуватиме Україну до "миру" на умовах РФ та загрожуватиме застосувати ядерну зброю. 

Про це написав науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Олександр Баунов у статті для New York Times.

Аналітик наголосив, що Путін вкотре повторив наративи російської пропаганди та власне трактування "історії". Також російський диктатор вкотре зробив абсурдні заяви стосовно Заходу. Проте на думку Баунова, у промові Путіна було три тези, які свідчать про плани Кремля. 

Енергетичний шантаж, примушення до "миру" та ядерна зброя: аналітик назвав плани Путіна у війні проти України

Перше - енергетичний шантаж виходить на новий рівень. Російський диктатор звинуватив Захід у підриві "Північних потоків". Хоча знищення газогонів вигідне насамперед Росії, адже тоді РФ не доведеться виправдовуватись за неспроможність постачати газ. Це може свідчити про те, що Росія намагатиметься атакувати енергетичну інфраструктуру Європи. 

"Перетворення енергоносіїв у зброю може вийти на новий рівень, на якому не лише буде скорочуватися потік пального з Росії, а й активно зриватися поставки з інших країн", – вважає Баунов.

Друга теза - змусити Україну до "миру" на умовах Кремля. Після спроби анексії українських територій Путін заявив, що Україна повинна припинити чинити опір окупантам. Ця показуха нагадує те, що сталось напередодні повномасштабного нападу РФ на Україну, коли Путін визнав фейкові "Л/ДНР" в адмінкордонах Луганської та Донецької областей України. 

"Нові погрози Путіна прозвучали після принизливого відступу з Харківської області. Ця поразка змусила Росію почати мобілізацію і оголосити про анексію окупованих територій. І дуже малоймовірно, що Україна серйозно поставиться до російських закликів до переговорів найближчим часом. Навпаки, Київ неодноразово говорив, що анексія поставить хрест на будь-яких переговорах з путінською Росією. Для українців після того, що сталося цього тижня, навіть сісти на стіл переговорів буде актом капітуляції", – зауважив експерт.

Третя теза - ядерний шантаж, коли Путін заявив, що саме США у 1945 році першими використали ядерну зброю. 

"Зрозуміти цей натяк неважко. Якщо Захід продовжить відправляти зброю в Україну і відмовиться натиснути на Київ, щоб змусити його погодитися на рішення, яке задовольнить Росію, Путін може вдатися до застосування ядерної зброї. Існує чітке пояснення, чому ядерний удар або навіть розмови про нього – це велика спокуса для Путіна і тих, хто розділяє його погляди на становище Росії у світі. В їхньому розумінні рівність має дуже пряме, навіть арифметичне значення. Щоб бути рівнею США, Росія повинна продемонструвати, що вона здатна на все, на що і Америка, незалежно від контексту американських дій", – зауважив Баунов.

Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін 30 вересня здійснив спробу анексії українських територій.

Путін разом із ватажками окупованих Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей підписали "договір" про анексію українських територій. Також російський диктатор пригрозив Україні та закликав "сісти за стіл переговорів". 

У відповідь президент Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО.

Читайте також:

Кадиров в істериці закликав Путіна вдарити по Україні ядерною зброєю через втрату Лимана

Голова Пентагону не бачить ознак того, що Путін вирішив застосувати ядерну зброю проти України

Що робити у випадку радіаційної небезпеки: Київська військова адміністрація оприлюднила чіткий алгоритм дій

Джерело