Погода в осінньо-зимовий період однозначно вплине на перебіг бойових дій, російські загарбники будуть максимально ослаблені. 

Про це 24 каналу розказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Зараз, наприклад, погода дощова – дороги розвезло, а ґрунт промок на декілька десятків сантиметрів. За таких умов і колісна, і гусенична техніка сідає, і ніякого фронтального руху бути не може.

Контрнаступ ЗСУ – військовий експерт пояснив, як погода вплине на вибір напрямку

За словами Світана, у таку погоду залишається єдиний варіант – це заходити у так звані агломерації, де болота та розмитого ґрунту не так багато. На Донеччині є 2 потужні агломерації – це Донецьк – Макіївка – Ясинувата та Горлівка – Єнакієве. Тобто в принципі українські війська у цей дощовий період можуть виконувати наступальні дії у цих двох районах.

Проте, зміна дощової погоди на морозну, –  дає значно більше можливостей ЗСУ, у цей період рух може бути набагато успішнішим.

Як зауважив військовий експерт, пішла "зеленка", тобто немає листя, видимість збільшилася в кілька разів, а разом із нею і контрастність на тепло – холод – наші інфрачервоні засоби спостереження чудово бачать розташування ворога. Таким чином окупантів можна спочатку випалювати далекобійною артилерією, а вже потім розпочинати рух.

Світан також наголосив, що кілька десятків сантиметрів промерзлого ґрунту витримують і колісну, і легку гусеничну техніку – 40-тонні Т-72 добре почуваються на промерзлому ґрунті. І це ті танки, які можуть виконувати наступальні рухи і наступальні дії і в районі Донбасу.

Він додав, що на Донбасі працювати взимку тією технікою, яка зараз є у ЗСУ, досить непогано. Особливо після останніх "ленд-лізів", які нам передала російська армія – Ізюмського, Лиманського та Правобережного Херсонського.

За словами експерта, такі погодні умови були б сприятливими і для Півдня нашої країни, але питання з цим регіоном, ймовірно, буде розв'язане ще до настання морозів. Там є два цікаві оперативно-тактичні ходи, які приведуть до того, що Південь, скоріш за все, буде звільнений до Нового року.

Контрнаступ ЗСУ

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України розповіли, що окупанти активно готуються до оборони в Криму, зокрема створюють позиційні райони на півночі Джанкойського району.

Генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун вважає, що Крим може стати природним котлом для окупантів.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес радить українським бійцям зберігати динаміку наступу проти російських військових під час зими.

Офіцер ЗСУ Ігор Лапін розповів, що російську окупанти на Запорізькому напрямку посилюють свої угруповання в очікуванні наступу Сил оборони. Проте окупаційна армія не може спрогнозувати, де саме українські захисники почнуть контранаступ.

​​Читайте також:

Бої на Авдіївському та Бахмутському напрямках – експерт пояснив ціль окупантів

Ракетні обстріли України та знищення окупаційних пунктів управління: Генштаб - про ситуацію на фронті

Полігон у парку та захоплені будинки: Генштаб - про те, як тренують мобілізованих окупантів в Україні

Джерело