На тлі російських обстрілів енергетичної інфраструктури України обіг в українських закладах громадського харчування знизився приблизно на 8%. Водночас обстріли РФ майже не вплинули на кількість закладів, що працюють.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними.

"Спираючись на дані компанії з автоматизації кафе та ресторанів Poster, ми виявили, що масовані обстріли цивільної інфраструктури та тотальний блекаут майже не вплинули на кількість закладів, що працюють, але відбилися на їхніх обігах", — йдеться у повідомленні.

Через російські обстріли обіг закладів харчування знизився на 8% за тиждень — Опендатабот

Аналітики зазначають, що попри масові обстріли РФ цивільної інфраструктури та подальший блекаут 16 листопада більшість закладів громадського харчування України продовжили свою роботу. Винятком стала ситуація у Житомирській та Одеській областях, де зафіксували найбільші падіння кількості закладів — -5% та -3% за тиждень відповідно.

При цьому показники обігу кафе та ресторанів впали в середньому на 8%. Найбільше падіння спостерігалось у Чернівецькій (-15%), Тернопільській (-14%) та Хмельницькій (-13%) областях.

Російські обстріли цивільної інфраструктури та другий блекаут 23 листопада також майже не відбилися на кількості закладів, що працює.

"Найбільше постраждали Черкаська та Рівненська області (ще -4% за тиждень), Івано-Франківська, Вінницька та Тернопільська (-3%). Проте є й регіон, де активних закладів за тиждень побільшало — це Житомирська область (+4%)", — зазначається в дописі.

Опендатабот констатує, що в середньому другий блекаут скоротив обіг кафе та ресторанів в Україні також на 8% за тиждень. Найбільше падіння зафіксоване у Кіровоградській (-16%), Волинській (-14%), Миколаївській (-13%), Одеській (-12%), Києві, Полтавській та Чернігівській (по -11%) областях.

"Відключення світла змушують рестораторів адаптувати роботу закладів: зменшувати години роботи, скорочувати меню, готувати лише холодні страви, розпалювати гриль на вулиці, працювати при свічках.

СЕО та співвласник компанії з автоматизації кафе та ресторанів Poster Родіон Єрошек зазначив, що бізнес тих підприємців, хто встиг встановити генератори, перебуває у кращому становищі, та подекуди демонструє зростання прибутків.

"Заклади стають водночас і робочими хабами, де можна попрацювати за ноутбуком, поки вдома немає світла, і пунктами незламності, в яких можна зарядити телефони та зігрітися", — пояснив він.

Що відомо 23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось й у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, USAID передали ковдри для Укрзалізниці. Читайте також

В уряді розглядають три сценарії блекауту

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Зима і Люди

Джерело