Більше півсотні хмельничан долучилися до акції "Поверніть Героїв додому". Серед її учасників – небайдужі містяни, ті, хто чекають рідних із полону і звільнені з полону українські захисники. Разом з усіма ходою від Дитячого світу до кінотеатру імені Т. Шевченка йшов волонтер із Великої Британії Пітер Квін.

До акції долучився звільнений з російського полону Богдан Годованюк. Чоловік сказав: "Для мене особисто це дуже важлива акція. Тому, що моя дружина — одна з перших, хто почав ходити на ці акції, хто почав організовувати, збирати людей, у яких спільна біда, яка об’єднала, наші хлопці й дівчата, які досі перебувають у полоні. І я, бувши звільнений, мені так само болить за них. І я не міг не прийти на цю акцію".

Поряд зі звільненим із полону 21 вересня "азовцем" Богданом Годованюком — донька і дружина. Вони — постійні учасниці безстрокової акції "Поверніть Героїв додому" в Хмельницькому. Дружина воїна Надія каже, приходить сюди, аби підтримати тих, хто чекає на повернення рідних.

"Ми починали разом, і ми обіцяли один одному, що, коли когось будуть обмінювати, ми все одно будемо разом. Тому що наша сила в єдності", — сказала Надія Годованюк.

Серед учасників акції — волонтер із Великої Британії Пітер Квін. Приїхав, аби привезти благодійну допомогу, а також побачити ситуацію в Україні й налагодити співпрацю, розповіла координатора громадської організації "Захист — Об’єднання волонтерів" Леся Стебло.

"Сьогодні ми не могли його не запросити на нашу щотижневу п’ятничну акцію, для того, щоб він побачив ще одну сторону тої проблематики, з якою ми зараз зустрічаємося. Це —звільнення військовополонених", — говорить Леся Стебло.

Чекає сина-"азовця" з полону хмельничанка Світлана. Пригадує його дитячі роки: "Коли наш син був маленький, по фотографіях можна побачити його характер. Він такий "запальничка", всіх смішив, скрізь його вистачало. Змалечку він завжди любив когось захищати. Маленького братика захищав завжди, старших сестричок захищав своїх, у школі захищав".

Світлана каже, що продовжить приходити на акції: "Сьогодні, виходячи на ці акції, ми не даємо забути нашому суспільству про те, що йде війна. Про те, що воїни досі в полоні. Про те, що воїни ще не вдома. Ми боротимемося за них так, як вони боролися за нас".

Наступна акція "Поверніть Героїв додому" запланована в Хмельницькому на дев'яте грудня.

Авторка: Ярослава Антошевська

Читайте також "Пили воду з річки, де плавали трупи". Історія звільненого полоненого з Хмельниччини Шлях з полону додому. Як воїн з "Азовсталі" вижив і чому переїхав у Хмельницький "Ми й самі інколи не знаємо, на що здатні в екстремальних умовах", — звільнена з полону парамедикиня Тетяна Васильченко

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело