Другого грудня у Свято-Михайлівському соборі Житомира попрощалися зі спецпризначенцями, які загинули п’ятого квітня 2022 року під Високопіллям на Херсонщині. Олександр Скороход та Роман Шилкін донедавна перебували у статусі "зниклі безвісти". Ідентифікували військовослужбовців після деокупації території. Поховали воїнів на Смолянському військовому кладовищі.

46-річний Олександр Скороход родом із Чуднівщини. Закінчив Чуднівську гімназію та Житомирський Агроекологічний університет. Строкову службу проходив у Києві. З 2003 року разом із родиною жив та працював у Житомирі.

"З перших днів війни Олександр добровільно звернувся до військкомату, – розповідає про загиблого воїна фахівець Житомирського міського центру соціальних служб Олександр Синиця. – У складі Збройних сил України став на захист Батьківщини".

Вважалися зниклими безвісти: зі спецпризначенцями Олександром Скороходом та Романом Шилкіним попрощалися в Житомирі

Олександр Скороход мав сильну статуру, що сформував спорт, віддавав перевагу важкій атлетиці та боротьбі, розповідає про свого однокурсника Михайло Примаченко.

"Разом вступали, разом навчалися п’ять років. Олександр завжди був товариським, добрим, підставить плече міг: здорова, порядна, культурна людина. Завжди я мав товариша, на якого міг покластися. Це велика втрата. Він був добровольцем. Він був справжнім патріотом", – каже Михайло Примаченко.

У Олександра Скорохода залишились син і дружина.

Вічна слава і світла пам'ять нашим Героям!

Роман Шилкін навчався у школах №33 та №14 міста Житомира. Закінчив інститут медсестринства, здобував другу вищу освіту. З початком повномасштабної війни 37-річний житомирянин вступив до тероборони.

"Після тероборони Роман Шилкін був зарахований до лав одного зі підрозділів спеціального призначення, де, на жаль, і загинув в Херсонській області в боях за населений пункт Високопілля", - сказав під час прощання із полеглим Героєм керівник Житомирського міського центру соціальної допомоги захисникам і захисницям Ярослав Весельський.

"Пішов за покликом свого серця, так, як і я, – згадує про Романа його побратим Василь. – Ми пішли захищати наших дітей, жінок, батьків і нашу землю. Ми до останнього були разом. Я був із ним на полі бою. Він був моїм помічником. Я – гранатометник, він – помічник. Він дуже чесна, справедлива, порядна людина. Роман ніколи не відмовлявся від наказів. Своє життя він віддав заради всіх нас".

У Романа Шилкіна залишилися батько, мати, дружина та двоє дітей.

Вічна слава і світла пам'ять нашим Героям!

Читайте також Повітряний бій під Житомиром: як це було і чому вдова військового льотчика Євгена Лисенка збирає підписи. У Житомирі попрощались із спецпризначенцем Кирилом Сидоренком, який загинув у квітні на Херсонщині. Загинули у першому бою: в Житомирі попрощалися із військовими, які у квітні загинули у боях на Херсонщині. У Свято-Михайлівському соборі Житомира попрощалися зі спецпризначенцями Павлом Гайченею та Євгенієм Петрухою.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело