Вісім місяців без заробітної плати. Вчителі, які виїхали з тимчасово окупованого росією селища Мирне, Мелітопольського району, що у Запорізькій області, продовжуть працювати дистанційно. За свою роботу не отримують зарплатні.

Оксана, вчителька інформатики Мирненського опорного закладу середньої освіти “Інтелект”. У цій школі викладає 16 років. На початку повномасштабної війни російські війська окупували її селище та змушували навчати дітей за російською програмою. Пані Оксана та ще 29 вчителів виїхали на підконтрольну Україні територію і продовжили навчати дітей онлайн.

"Якщо б я заради грошей пішла на співпрацю – це неповага перш за все до себе, і яким я тоді буду вчителем. Який я приклад дам тоді цим дітям? Я думаю, що вчитель, це та людина яка повинна нести якусь ідеологію, вона повинна бути прикладом", – розповідає вчителька інформатики Оксана.

“Не зрадили країні і нашим учням”: вчителі Мирненської школи, що у Запорізькій області працюють без зарплатні

"Ті люди, які не пішли на співпрацю з окупантами, вони звичайно пішли зі школи, але припинилися всі виплати заробітної плати, тому що були заблоковані рахунки селищної ради. Для того щоб їх не заблокували, хтось із селищної ради мав виїхати на підконтрольну територію. Увесь апарат, все керівництво селищної ради вони пішли разом із головою на співпрацю, тому ніхто звичайно не виїхав - рахунки заблоковано", – каже директорка Мирненського ОЗ “Інтелект” Віта Бєляєва.

Педагогічний склад на чолі з директоркою школи самотужки організували навчальний процес. До війни в цьому закладі навчалось більше чотирьох сотень дітей, нині ж, дистанційно, продовжують навчання триста двадцять учнів. Всі вони виїхали з окупованої території. Мати Вікторії Худиної, учениці дев`ятого класу говорить, донька не хоче змінювати школу.

“Донька сказала, я хочу і буду навчатись в своїй школі, в своїй Мирненській школі зі своїми вчителями, зі своїми учнями, однокласниками. А ми як батьки дуже дякуємо нашим вчителям за те, що для наших дітей організували освітній процес", – мати учениці Мирненської школи Олеся Худина.

За словами директорки, Віти Бєляєвої протягом восьми місяців колектив викладачів намагається отримати зароблені гроші. Але для цього необхідно створити селищну військову адміністрацію.

Пані Віта говорить, надсилала до Запорізької ОВА відповідне колективне звернення із проханням вжити заходів задля виплати педагогам зарплатні. На що адміністрація відповіла, нині — триває процес утворення Мирненської селищної військової адміністрації у Запорізькій області.

"Якщо чесно вчителі вже на межі, вони в паніці або у відчаї. Вони вже кажуть про те, навіть йдеться про те, що ми допрацьовуємо до грудня і якщо не буде виплат – ми будемо звільнятись”, – каже Віта Бєляєва.

За її словами, надалі вони планують звертатись до ДБР та НАБУ щодо бездіяльності органів місцевої влади. Суспільне також звернулось із запитом до Запорізької ОВА для роз`яснення, чому досі не було створено Мирненську селищну військову адміністрацію.

Читайте також

Громадам Дніпропетровщини передали партію шкільних автобусів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело