Суспільне публікує головні новини та матеріали тижня.

Джо Байден закликав Конгрес надати Україні $37 мільярдів підтримки, а Німеччина, Нідерланди, Естонія та Норвегія заявили про те, що передадуть Україні нову військову допомогу. У селі Правдине під Херсоном знайшли ще одне масове поховання, Україна провела черговий великий обмін полоненими, в Офісі президента назвали втрати української та російської армій.

Також, СБУ виявила в єпархіях УПЦ МП трьох областей кремлівські методички та нацистську символіку, а РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, священників УПЦ МП та екснардепа Вадима Новинського.

Погрози українським послам, обшуки в УПЦ МП та інтернет під час блекауту. Головне за тиждень

Ще, в Україні розгорнули 1057 "пунктів незламності" і в них мають встановити Starlink.

Вибух в Мадриді

30 листопада у посольстві України в Мадриді в руках коменданта вибухнув конверт, який надіслали на адресу посольства. За цим посиланням розповідаємо деталі. Та пояснюємо, як розвивалася історія наступними днями: подібні конверти почали надходити в інші іспанські установи, а до посольств України в декількох країнах Європи надійшли закривавлені пакунки.

Читайте також: Погрози отримали українські дипломати у 12 країнах

Спорт не поза політикою

Під час матчу Португалія — Уругвай на Чемпіонаті світу з футболу в Катарі на поле вибіг чоловік з прапором у кольорах веселки та у футболці з написами: "Врятуйте Україну" та "Повага до іранських жінок". Чоловіка звати Маріо Феррі. Він — футболіст та громадський діяч. Чому він так вчинив — читайте в нашому інтерв’ю з Маріо.

Виправданий у справі MH17

17 листопада суд у справі МН17 виправдав одного з чотирьох обвинувачених — росіянина Олега Пулатова, співробітника розвідслужби бойовиків так званої "ДНР". Він міг бути причетним до охорони установки "Бук" на місці запуску, з якої збили літак над Донбасом у 2014-му. Проте доказів виявилося недостатньо. Пулатов — єдиний, кого на суді представляли адвокати. Ми з'їздили в Роттердам та записали інтерв’ю з його нідерландськими захисниками — Сабіне тен Дусхатте та Будевайн ван Ейк. Про затягування справи, політичний контекст та реакцію на виправдання — в тексті за цим посиланням.

Інтернет під час блекауту

З жовтня Росія майже щотижня обстрілює ракетами енергетичну інфраструктуру України. В багатьох регіонах зникає електрика, а з нею і зв’язок. Голова Держспецзв‘язку Юрій Щиголь розповів Суспільному про те, як залишатись на зв‘язку у випадку блекауту, чи працюватиме під час нього мобільний інтернет та як держава планує облаштовувати зв’язок у "пунктах незламності". Інтерв’ю — тут.

А за цим посиланням розповідаємо про те, що таке блекаут, куди саме б‘ють російські ракети та чи можуть ці обстріли повністю відключити електрику в країні.

Військовий вишкіл

І ще один важливий матеріал цього тижня: де та як навчитися військової справи цивільним, пройти додаткові курси військовослужбовцям, отримати знання по такмеду, веденню піхотного бою, правилам зачистки міських кварталів, поводженням з мінами, керуванням БПЛА. Ми відвідали декілька курсів військового вишколу та поговорили з їх керівниками та інструкторами. Читати — за посиланням.

Дивіться також: Евакуація з Херсона, українські військові біля Бахмута. Тиждень війни у фото

Джерело