З окупованих росіянами територій України було зібрано майже 6 млн т пшениці, внаслідок чого держава втратила щонайменше 1 млрд дол. 

Про це пише Bloomberg з посиланням на дослідження з використанням супутникових зображень програми NASA з продовольчої безпеки та сільського господарства.

Так, за даними NASA Harvest, із тимчасово захоплених територій України було зібрано майже 6 млн т пшениці. Зібрано близько 88% озимих культур, посіяних на захоплених територіях. Водночас не зібрано врожай із територій, розташованих здебільшого вздовж лінії фронту.

Росія вкрала з окупованих територій України пшениці на $1 млрд – Bloomberg

Результати дослідження також свідчать, що російські кораблі експортували вивезене з окупованих територій зерно до інших країн, включно з Лівією та Іраном. Проте обсяги цього зерна оцінити важко, адже вантажовідправники приховують походження вантажів.  

Зазначається, що майже чверть української пшениці вирощується на територіях, які Росія називає своїми, здійснивши там спробу анексії, проте частина цих територій контролюється Україною.  

Комерціалізація награбованої сировини може становити воєнний злочин, попередив головний прокурор Швейцарії, провідного центру торгівлі сировиною.

Найбільший український виробник HarvEast заявив, що всі озимі культури, які він висадив на своїх землях у Донецькій області, зібрали цього літа російські окупанти.

Нагадаємо, у жовтні видання Financial Times опублікувало розслідування, в якому на прикладі одного судна показало, як Росія таємно вивозить зерно з окупованих територій України. Так, вдалося простежити шлях однієї із партій українського зерна, яку країна-агресорка продала до Туреччини.

Читайте також:

Аграрії через дощі не встигли зібрати врожай і посіяти пшеницю: чим це загрожує Україні

Нова українська ініціатива Grain from Ukraine вже акумулювала 180 млн доларів - Зеленський

Західні ЗМІ дізналися схему, за якою Росія зможе обходити нафтові санкції

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело