На Рівненській атомній електростанції у місті Вараш розпочала роботу місія МАГАТЕ. Про її старт у своєму Twitter повідомив генеральний директор Рафаель Гроссі, він разом з експертною групою відвідав станцію 17 січня. Раніше агенція анонсувала такі місії на українських АЕС, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час війни.

Як повідомили у пресслужбі Рівненської АЕС, станцію відвідали експерти з тринадцяти країн світу. На майданчику РАЕС для постійної місії залишаються два експерти. Вони контролюватимуть ядерну та радіаційну безпеку електростанції.

Члени місії доповідатимуть про будь-які загрози, які можуть нести військові дії, а також триматимуть зв’язок з Агентством щодо потреб станції.

На Рівненській АЕС розпочала роботу місія МАГАТЕ. За чим слідкуватимуть

“Сподіваюся, постійні місії МАГАТЕ на майданчиках АЕС не дозволять країні-агресору порушувати стан безпеки та фізичного захисту електростанцій. Експерти також будуть бачити роботу нашого персоналу та обладнання під час ймовірних атак на енергетичну інфраструктуру”, — зазначив генеральний директор РАЕС Павло Ковтонюк.

Експерти з питань ядерної безпеки надаватимуть технічну підтримку та повідомлятимуть про свої висновки до штаб-квартири МАГАТЕ.

“Ми будемо дивитися на фізичну цілісність станції, чи немає пошкоджень та в яких умовах вона працює, наприклад, чи отримує зовнішнє електропостачання. Ми будемо дивитися на нормальне функціонування всіх систем безпеки та обладнання. Дуже важливо, ми будемо дивитися на умови персоналу”, — сказав Гроссі під час відвідин РАЕС.

Що відомо Напередодні аналогічну групу розгорнули на Південноукраїнській АЕС у Миколаївській області. Також їх мають запустити на Хмельницькій та Чорнобильській АЕС.

Читайте також

Традиції на Водохреще: священник з Рівного пояснив, чому пірнання у воду не змиває гріхи П’яний бився і стріляв: на Рівненщині судитимуть експоліцейського з Волині за хуліганство на відпочинку Рівненський Верес визначив трьох переможців "народного відбору". Хто має шанс потрапити в команду "Не хочеться відставати від життя": як у Рівному пенсіонери навчаються комп'ютерної грамотності

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело