Військовий на позивний “Фазан” повернувся в Україну торік взимку, щоб відвідати батька, а вже за місяць пішов добровольцем на фронт. Боронив землі Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей. Нині артилерист на реабілітації та планує якнайшвидше повернутися на передову.

З військовослужбовцем поспілкувалися журналісти Суспільного.

Військовий на позивний "Фазан" 20 років жив у Чехії, де працював будівельником. 24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, чоловік не зміг залишитись осторонь і пішов до військкомату. Одразу ж попросився на передову.

“Фазан” мав військовий досвід: у 90-х служив у танкових військах, де отримав посаду навідника та механіка-водія. Цього разу долучився до лав артилеристів. Допоміг йому зробити такий вибір брат, якого випадково зустрів у військкоматі.

”Він (брат — ред. ) здивувався, що я роблю у військкоматі. Кажу: “Те саме, що й ти”. Запитав, чи не хочу я до них в артилерію. Кажу: якщо можна буде, звичайно, піду”, - розповів військовий.

На полі бою артилерист ”Фазан” воює гаубицею, також допомагає в обслуговуванні техніки. У березні, коли відвозив побратимам воду з сусіднього села, військовий потрапив під обстріл з “Ураганів”. Розповідає, що було гаряче.

” Дивлюся — яма, а з боку — скат великий з трактора. І тільки хотів сказати: "Якщо що..." - свист над головами та над полем вибух. Тільки одне я собі тоді сказав: “А цього разу — це кінець, Ваня”. Я чекав, що по мені пройде”, - розповідає "Фазан".

Під час цього обстрілу “Фазан” отримав контузію і почав відчувати, що стрімко втрачає зір, але продовжував воювати. І тільки, коли повернувся з Миколаївського напрямку, в листопаді, дізнався — контузія спровокувала катаракту. Оперували військового в одній із лікарень Запоріжжя, бо він не захотів їхати далеко від побратимів.

“ Мені зробили одну операцію, другу операцію. І я чудово бачу — на сто відсотків",- каже чоловік.

Нині військовий на позивний "Фазан" на реабілітації та планує якнайшвидше повернутися на передову, навіть попри заборону лікарів.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело