У стінах Національного університету "Києво-Могилянська академія" заборонили вживати російську мову. Ця норма прописана у нових Правилах внутрішнього розпорядку НаУКМА, які 27 січня затвердили на 40-й сесії Академічної конференції університету.

Про це повідомив голова наглядової ради НаУКМА Геннадій Зубко на своїй сторінці у Facebook.

"Якщо викладання російською не ведеться в університеті вже дуже давно, то тепер заборона стосується і спілкування між собою мовою окупантів у Могилянці. Це стосується абсолютно всіх: викладачів, студентів, адміністративного персоналу", — написав він.

Ні слова мовою окупанта: у стінах

За словами Геннадія Зубка, змінювати правила внутрішнього розпорядку вишу довелося через вимоги і виклики часу. "Як Голова Наглядової ради НаУКМА, так само як і інші члени Наглядової ради та вся Могилянська спільнота, гостро відчуваємо, що війна дуже вплинула на роботу університету. Могилянці стали до лав ЗСУ і пішли на передову захищати Україну, на жаль, є і загиблі герої", — йдеться у дописі Геннадія Зубка.

Він додав, що у Правилах внутрішнього розпорядку "Києво-Могилянської академії" також прописані норми щодо дистанційного навчання, гнучких форм робочих графіків, обліку робочого часу.

Що відомо про відмову вивчати російську мову у закладах освіти України

У листопаді минулого року у столиці повністю вилучили російську мову з навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти. За рішення проголосували 64 депутати Київської міської ради.

У Черкасах не лишилося жодної школи, де б вивчали російську мову та літературу. В одній із шкіл з початком повномасштабної війни перейшли на українську мову, навіть без підручників.

З наступного навчального року у житомирських школах більше не вивчатимуть російську мову. Викладачі предмету без роботи не залишаться – викладатимуть інші предмети.

Російська мова в школах Одеської області не буде викладатися як предмет, але батьки за бажанням зможуть обрати її як факультатив.

Згідно з рішенням виконкому Миколаївської міськради, з 1 вересня у школах Миколаєва забороняється використання та вивчення російської мови.

Читайте також

Навіщо університету Каразіна власний мовний омбудсмен – коментує Тарас Кремінь

Джерело