На сайті кропивницької міськради зареєстрували дві петиції протилежного змісту про роботу керівниці управління освіти міста Лариси Костенко: в одній її пропонують звільнити, в іншій – висловити подяку за роботу. Керівниця громадської організації "Батьківська рада Кропивницького" Олена Бринза вважає претензії, які викладені в першій петиції, обґрунтованими, а створення другої петиції – "штучним". Також розповіла, основна претензія до влади – непрозорі конкурси на посади.

Першу петицію зареєстрували 19 січня 2023 року. Автором є громадська організація "Кіровоградське обласне об'єднання батьків дітей з особливими потребами і інвалідів". На 31 січні вона набрала 323 голоси. Якщо їх буде 450, звернення від громади розглянуть на сесії міськради.

У ньому йдеться: "Начальник управління освіти Кропивницької міської ради Костенко Лариса Давидівна є незмінним керівником освіти міста вже 20 років поспіль. Це чотири президентських терміни. Така "монархія" призвела до ряду зловживань, корупційної складової, перевищення службових повноважень".

У кропивницькій міськраді зареєстрували петиції про звільнення та висловлення подяки керівниці управління освіти

Керівницю звинувачують в призначенні некомпетентних керівників закладів освіти, "Крім того, на посадах опиняються друзі, похресниці, дружини впливових людей. Конкурси на заміщення вакантних посад проходять непрозоро, з численними порушеннями". Стверджують, що Костенко погоджує призначення працівників освітніх закладів замість директорів.

Дорікають за низьку організацію в облаштуванні шкільних укриттів — відсутність там провітрювання і туалетів та в тому, що не можуть організувати поділ класів на групи під час вивчення української мови.

Вважають, що гроші на капітальний ремонт шкіл виділяють, а збирають їх з батьків та що продукти для шкіл закуповують в компанії, якою керує колишній секретар міської ради.

Найболючішою темою авторка петиції назвала отримання освіти дітьми з інвалідністю: "Безпідставне закриття спеціальних класів та звільнення асистентів вчителів інклюзивних класів. Батьки змушені звільнятись з роботи, щоб забезпечити догляд в денний час своїм дітям".

Читайте також: У Кропивницькому батьки дітей з інвалідністю проти звільнення асистентів вчителів

"Управління, як менеджер освіти у місті, мало б пропонувати громадськості різноманітні форми освітньої послуги (моделі шкіл, європейські освітні програми, співпрацю) натомість це одне із реакційних управлінь, де керівництво активно працює над підвищенням власного благополуччя", – йдеться в завершальній частині тексту.

Друга петиція зареєстрована 25 січня та має назву "Висловлення подяки та відзначення начальника управління освіти Кропивницької міської ради Лариси Костенко". Набрала 388 голосів з 450.

Її автор Дмитро Матущенко представився переселенцем, який покинув домівку через збройну агресію Росії та зупинився у Кропивницькому. "Люди, які нас зустрічали, як ми дізналися пізніше – педагоги та працівники шкіл Вашого міста, і з ними була дуже приємна і чемна жінка, яка після передиху, направляла нас на ночівлю до садочків. Через декілька діб, ми були здивовані, що та приємна пані – Лариса Костенко, начальник управління освіти міста, "– йдеться у тексті.

Автор петиції вважає, що функціонування гуртожитків для переселенців є заслугою Костенко та що стан освіти у місті "добрий".

Він закликає жителів міста та керівництво міськради схаменутись та не допустити "ганебних висловлювань" про керівницю, бо в країні йде війна: "Дуже сподіваємось, що всі колеги Лариси Давидівни, вся педагогічна спільнота Кропивницького, встане і розповість купці незадоволених людей, які сидять з ранку до ночі з комп’ютером і пише в соціальні мережі ту гидоту, хто такі педагоги Кропивницького, які вони, і що вони роблять для наближення ПЕРЕМОГИ!!!!!".

Читайте також: Як у кропивницькій школі №26 облаштували штаб для розселення переселенців, розповіла його координаторка Лариса Костенко

Керівниця громадської організації "Батьківська рада Кропивницького" говорить, до створення петицій стосунку не мають, проте викладене в першій вважають обґрунтованим: "Особливо у ситуації зі звільненням вихователів дітей з інклюзією. Було важко від початку залучити цих дітей до навчання, потім знайти таких вихователів, а потім почати економити? Керівництву відділу освіти треба було б налагодити кращу комунікацію з громадськими організаціями міста, з батьками у цій ситуації. А другу петицію я вважаю абсолютно штучною".

Олена Бринза говорить: те, що останню петицію підписали працівники шкіл, свідчить про залучений адмінресурс.

Основна претензія до міськради у сфері освіти від "Батьківської ради" – не прозоре призначення керівника відділу освіти. "Це перше питання, яке ми зразу ж підіймаємо після виборів керівника громади – має бути відкритий конкурс, де претенденти представлятимуть свої програми того, як вони бачать на місцевому рівні розвиток освіти. Такий підхід мав би бути під час вибору керівництва в усіх управліннях, коли приходять фахівці, а не, скажімо, хтось, відповідно до партійної приналежності. Але, на жаль, так не відбувається".

Лариса Костенко від коментарів відмовилась. Керівник пресслужби міської ради Сергій Якунін сказав Суспільному, що система звернень до міськради у вигляді петицій працює, і нею може скористатись кожен. Розглянуть їх відповідно до регламенту.

Читайте також "Снаряди потрапляли у сусідні будинки, жах, що робилося",– згадує евакуацію переселенка з міста Авдіївка Донецької області Лариса Неботова. Нині вона з братом та ще вісьмома переселенцями живуть у ліцеї селища Петрове Олександрійського району Кіровоградської області. Суспільне дізнавалось, які умови для них там створили. На Одещині в закинутій будівлі знайшли мертве немовля. Поліція затримала уродженку Кіровоградщини Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело