Армія Путіна має резерви. І одна з найбільших помилок, яку Сили оборони України можуть допустити — це недооцінка військ РФ. Про це в ефірі національного телемарафону Суспільного заявив полковник запасу Збройних сил України Владислав Селезньов.

Посилаючись на дані Головного управління розвідки Селезньов зазначив, що у війні проти України бере участь 326 тисяч російських солдат. І російська армія готує певні ресурси і резерви для того, щоб найближчими тижнями знову атакувати територію України.

“Ризик ескалації конфлікту може бути достатньо суттєвим і потужним. Посилаючись на британську розвідку, Путін та його армія може марити про щось таке — спробувати відтворити лютий 2022 року у лютому 2023 року”, — каже Владислав Селезньов.

Армія РФ готує ресурси і резерви, щоб найближчими тижнями знову атакувати Україну — військовий експерт

І водночас додає, що це питання дискусійне, бо у лютому 2022 року російська армія мала ресурсів і резервів на три доби активних бойових дій. Їм не вдалося взяти Київ за три дні, як вони планували. І на початку квітня Київська область була повністю звільнена. За словами полковника, зараз в армії РФ змінилась тактика.

“Путінська армія останнім часом частіше використовує тактику піхотно-артилерійських штурмів, так звана, розвідка боєм, намагаючись промацати нашу оборону на різних ділянках фронту. Вони значно активізувалися, зокрема, на півдні Запорізької області”, — сказав Селезньов.

Ці вказує на те, що армія РФ шукає слабкі місця в обороні ЗСУ, намагаючись розвинути наступ в глибину позицій.

“Наскільки вдало у них це виходить? Очевидно, що ні, бо мартиролог російських втрат зростає, а мапа Deepstate щоразу зазначає — змін на лінії фронту не відбулося”, — підсумовує Селезньов.

За словами Селезньова, нещодавня заміна командуючого військами РФ в Україні генерала Суровікіна на генерала Герасімова нічого критично нового в перебіг війни не принесе.

“Думаю, відбувається історія про жабу і гадюку на рівні різних башт Кремля. З одного боку — Суровікін, Пригожин, Кадиров. А з іншого — Шойгу, Герасимов і Лапін. Між ними існує конкуренція щодо контролю за увагу Путіна. І цілком ймовірно, що через такий перебіг подій відбулась ця ротація”, — каже Владислав Селезньов.

Але підкреслює, що командуючий військами РФ в Україні, генерал Валерій Герасимов не буде більш поблажливим до українців, а ракетні обстріли по містах та енергетичній інфраструктурі триватимуть.

“Якщо ми подивимося на часові проміжки між масованими ракетними атаками, то найближчими днями ми можемо очікувати на нову”, — сказав полковник Владислав Селезньов.

Читайте також

Ракетні удари по прикордонню та на Донбасі, обстріли Запоріжжя та Дніпропетровщини. Як минула ніч у регіонах У наступні пів року РФ намагатиметься повернути ініціативу на полі бою — ISW

Джерело