(1 лютого) ФРС має оголосити своє рішення щодо ключової ставки. Інвестори припинили боятися занадто швидкого зростання цін.

“Насувається подорожчання долара”: Фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют в обмінниках вже скоро

Як інформує “Мінфін”, але, як показує свіжа статистика, інфляція знову пришвидшується.

Як на це реагуватиме регулятор і якими будуть наслідки рішення Федрезерву для ключових ринків, розповідає Михайло Серюга.

Федеральна резервна система перейшла до політики посилення у березні минулого року. З того часу ключова відсоткова ставка зросла з 0,25% до 4,5% річних.

Найближче рішення щодо ставки регулятор має ухвалити вже завтра, 1 лютого. За прогнозами, ФРС знову підвищить ставку на 0,25% — до 4,75%. Максимуми показників ключової ставки очікують в діапазоні 4,75−5%.

Майже рік жорсткої політики американського регулятора призвів до значного подорожчання долара щодо інших валют розвинених країн (вимірюють за допомогою індекса).

З березня минулого року (коли ФРС почала підвищувати ставки) індекс долара зріс на 5,4%, у моменті зростання сягало 18,8%. Але вже чотири місяці поспіль індекс долара США знижується.

Головна причина — наслідування іншими центробанками рішень Федеральної резервної системи і перехід до жорсткої монетарної політики.

Оскільки й іншим країнам, як і Штатам, доводиться вирішувати головну економічну проблему — приборкання високої інфляції і боротьба з її наслідками.

Щодо максимумів, досягнутих наприкінці вересня 2022 року, за 4 місяці долар знецінився на 11,5%. Це знецінення відбилося на вартості товарів:

золото за цей час здорожчало майже на 300 доларів за унцію;

нафта додала приблизно $12 на барелі;

дорожчають залізо, мідь, та інші метали.

Основною метою ФРС також є приборкання інфляції, і слабкий долар, судячи зі зростання цін на товари та послуги, навряд чи їм допомагає в цьому.

Джерело