У середу, 29 березня, останній день, коли представники УПЦ МП мають залишити територію Києво-Печерської лаври. Сьогодні спливає договір оренди національного заповідника з церквою. Зранку у Лаврі відбувається молебень за участі вірян УПЦ МП.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, богослужіння відбувається російською мовою.

Одна з вірянок сказала журналістам, що влада, виселяючи ченців УПЦ МП з приміщень Лаври, порушує Конституцію.

Останній молебень: у Лаврі на богослужіння зібралися прихильники УПЦ МП

"Ми говоримо зараз про конституційний захист кожного. Оце все громадяни України, ми зараз говоримо про наші права. У нас вільне віросповідання. Ми сповідували і сповідуємо православну церкву. Наша віра вічна, славна і православна. Ми не порушуємо жодних конституційних прав жодного створіння людської подоби, або навіть тваринок на планеті Земля", — сказала прихожанка.

За словами представника УПЦ МП отця Сергія, влада не закликає до діалогу, а фактично поставила перед фактом: приєднуйтесь до Православної церкви України та залишити територію Києво-Печерської лаври.

"Ви думаєте, інші монахи прийдуть і буде гарно. Ми дивилися їхні концерти, ми дивилися, які там клоунади проходили, маски Путіна одягали. Це ми бачили і нам дуже дуже боляче, до сліз. Нас до діалогу не закликають. Переходьте в цю структуру і все. Ми возрождали цю Лавру сльозами, потом і кров'ю. А тепер нас виганяють, як собак бездомних", — сказав отець Сергій.

Правопорядок під час богослужіння забезпечують наряди поліцейських. Як повідомила Суспільному речниця столичної поліції Юлія Гірдвіліс, повідомлень про конфлікти між представниками УПЦ МП та правоохоронцями не надходило.

"Після того, як здійснювалася ревізія відповідної комісії заповідника, правоохоронці забезпечували правопорядок в достатній кількості нарядів. Сьогодні під час останнього богослужіння там теж перебувають правоохоронці й наші поліцейські також у достатній кількості. Точної кількості немає", — зазначила Гірдвіліс.

Новина доповнюється....

Джерело