Під час окупації поблизу села Томина Балка Білозерської громади розташовувались позиції російських військових, в будиночках біля ставків жили, на околицях села облаштували кухню. Покинуті позиції військових РФ бачили кореспонденти Суспільного.

Житель Томиної Балки Володимир показав залишки позицій російських військових поблизу села. За його словами, місцеві під час окупації відстежували переміщення військ РФ і намагались передати цю інформацію ЗСУ.

"Місцевість свою знаємо. Вирахували, видивлялися, всі їхні дороги перекривали і контролювали — який рух іде, перераховували їх. По дорозі весь час ТОР їздив, їх протиповітряна оборона, контролював. Всі машини завантажені боєприпасами заходили сюди на ставки, ховалися. Коли війська РФ починали стрільбу, ми орієнтувалися. Накладали карту — і приблизно виводили", — розповів Володимир.

За словами Володимира, навколо села розташовувалися артилеристи, які жили поблизу своїх позицій. У колишньому складі на околицях облаштували кухню, а в будиночках біля ставків жили. Перед втечею на лівий берег усе розграбували та лишили після себе сміття і військові форми. А ще — викрадену в людей побутову техніку.

"На позиції, де стояла РСЗВ "Смерч", була не одна машина. Ще були машини, які завантажували снаряди для Смерча. Звідси били по Миколаєву. Хто не вірить, що вони побутову техніку крадуть, посеред степу, біля капонірів, де немає електрики, ми знаходимо холодильник", — говорить чоловік.

Будинки жителів Томиної Балки військові РФ під час окупації перевіряли регулярно, розповідає Володимир.

"Закривали село. На кожну вулицю заїжджає по БТРу і починають перевіряти кожну хату. Десь о дев'ятій ранку в них починався "шмон". Казали — зброю шукають. І їм дуже важливо було телефон здобути. Показуєш "дерев'яний", звичайний Nокіа кнопковий, і у них одразу відпадають питання", — згадує Володимир.

Тікати з Томиної Балки російські військові почали ще 9 листопада. Тоді ж відключили зв'язок і електрику.

Читайте також

Російські війська обстріляли деокуповане правобережжя Херсонщини та обласний центр

На лівобережжі Херсонщини військові РФ шукають колишніх учасників АТО та їхніх родичів — Центр спротиву

Від 130 до 160 викликів щодня. Як під час війни працює Херсонський обласний терцентр екстреної медичної допомоги

Обстріли лікарні у Херсоні, браконьєри у нацпарку. 399 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело