Про це інформує пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Погані дороги»: українська режисерка поставила виставу у Литві

Фото: МКІП

Як повідомляється, створена за п’єсою Наталки Ворожбит, вистава розповідає воєнні історії з Донбасу 2014 року.

“Я ціную можливість розмови з литовськими акторами та глядачами. Вистава народжується у тісній взаємодії: розмовах, сльозах, у взаємній зацікавленості. Це виклик — втілювати вдруге той самий текст — в новому контексті та в новому часі, а тому і зовсім по-новому”, — прокоментувала Трунова.

Також у МКІП наголосили, що вистава отримала Шевченківську премію в номінації “Театральне мистецтво”.

Варто зазначити, що У Києві з 23 березня по 5 квітня відбудеться безкоштовний воркшоп з акторської майстерності для українських артистів. Проведе його французька режисерка Аріан Мнушкін і 15 акторів паризького “Театру дю Солей”.

Додамо, що короткометражний анімаційний фільм “Садок вишневий” візьме участь у відбірковому на “Оскар” 47-му Міжнародному кінофестивалі в Клівленді. Подія відбудеться як змішаний фестиваль з 22 березня по 1 квітня 2023 року на Playhouse Square у центрі Клівленда, штат Огайо, США.

  • 26 лютого в Музеї сучасного та новітнього мистецтва Тренто та Роверето (Mart) в Італії відбулось відкриття виставки “Українські соняшники”, де представлено 60 картин Марії Примаченко, художниці ЮНЕСКО 2009 року.
  • Цикл із трьох документальних фільмів “Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі”, присвячених бойовим операціям за участі військовослужбовців ГУР МО у 2022 році, презентували у медіацентрі Укрінформ.

Джерело