Можливість відвідувати школу у навчальному році-2023 диктувала наявність у закладах укриттів та їхня місткість. Суспільне побувало в кількох закладах освіти. Один із них має найбільше сховище, інший – поки не має жодного.

Наприкінець навчального 2022-2023 року 40 відсотків учнів черкаських шкіл відвідують навчання очно. Приблизно стільки ж – на змішаній формі. Таку статистику озвучила заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Протягом навчального року, пояснила посадовиця, всі освітні заклади працювали над тим, аби поліпшити ситуацію. На це у бюджеті заклали понад 70 мільйонів.

Безпечне навчання: яка ситуація з укриттями у черкаських школах

"Ці кошти передбачили на облаштування укриттів в закладах освіти. У нас задача номер один – до першого вересня максимально завершити роботи до початку навчального року. Це стосується облаштування укриттів і в школах, і в садочках", – зазначила вона.

У місті, за словами Анастасії Чубіної, лишається одна школа, де немає приміщення під сховище:

"Наразі розробляємо проєктно-кошторисну документацію для будівництва окремого модульного укриття на території школи. Але цей проєкт дорого вартісний і достатньо тривалий: фактично це нове будівництво з комунікаціями, з витяжками, з усім іншим під уже всі стандарти, необхідні для сучасного укриття".

У самій школі розповіли: до навчання готові, проте порожні вже рік. У закладі немає ні сховища, ні будь-якого приміщення, яке могло б ним слугувати, пояснила директорка Юлія Грабова:

"У нас кабінети готові до навчання. Ми навчалися переважно в режимі онлайн, 5-11 класи. А от початкова школа – 1-5 класи – навчаються на базі 17 школи".

Вихід із ситуації знайшли вже наприкінці навчального року, додала пані Юлія. Приміщення, яке наступного року слугуватиме сховищем для дітей, розташоване поруч зі школою.

"Орієнтовно там можуть знаходитися близько 200 дітей. Це дасть змогу вивести учнів на навчання у дві зміни. Потрібно ще попрацювати з електрикою, санвузол облаштувати, обробити стіни і під'єднати вентиляцію", – зазначила вона.

Весь цей обсяг робіт, зі слів директорки, планують завершити за літо.

"Замітаємо, павутину прибираємо. Працюємо на благо України. Наш колектив хоч і маленький, але працюємо за сотню людей", – розповіла технічна працівниця Галина Овод.

У іншій школі міста сховище завбачливо почали облаштовувати ще у 2014-му. Саме у ньому учні молодших класів ховалися під час тривог, розповів директор Дмитро Бунякін:

"На початок навчального року у нас розташувалися, крім нашої школи, ще дві школи. У нас різні приміщення, які знаходяться в школі, використовуються як укриття, різні за площею. Загальна чисельність дітей, які можуть бути в укритті".

Це трохи менше, ніж 50 відсотків від тієї кількості, які нині ходять на очне навчання до школи, зазначив Дмитро Бунякін.

Ще одна школа має найбільше укриття серед інших.

"Ми можемо одночасно розмістити понад 2 дві тисячі людей. В укритті є кабінети, тобто ми можемо проводити тут уроки, не відриваючись під час повітряної тривоги", – зазначила директорка Валентина Козій.

Таке велике сховище дозволило школі, єдиній у місті, вивести на очне навчання всіх учнів та ще й тимчасово прихистити дітей з інших закладів, додала директорка. Нині у сховищі облаштовують ще два класи, так звані кабінети безпеки. У них дітей будуть навчати, як поводитися у різних небезпечних ситуаціях із використанням сучасних технологій.

Усі ремонтні роботи у сховищах відбуваються коштом міського бюджету, розповіла заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна. За словами Анастасії Чубіної, це один із найкращих показників по Україні. І його можна поліпшити ще на 10-15 відсотків, якщо всі заплановані на літо будівельно-ремонтні роботи виконають успішно.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело