Француз — у другому раунді Ролан Гаррос.

36-річний Гаель Монфіс провів свій перший матч на тенісних Грендслемах із січня 2022 року. Француз у п'яти сетах переміг аргентинця Себастьяна Баеса в першому раунді домашнього Ролан Гаррос.

Востаннє на мейджорах Монфіс грав на початку 2022-го, коли вийшов у чвертьфінал Australian Open. У серпні, після народження доньки тенісиста з українкою Еліною Світоліною, він взяв паузу в кар'єрі, яку поновив навесні 2023 року.

Гаель повернувся на корти в березні, відтоді вигравши лише один з восьми матчів на всіх турнірах. Його єдина перемога до старту Ролан Гаррос сталася на "челленджері" ATP у чеській Остраві, де Монфіс на відмові пройшов співвітчизника Евана Фюрнесса.

Повернення Монфіса на Ролан Гаррос

Відкритий чемпіонат Франції — перший мейджор, на якому Монфіс дістався півфіналу. Сталося це у сезоні 2008 року, коли господаря змагань у чотирьох сетах зупинив Роджер Федерер.

Зустріч першого раунду на Ролан Гаррос-2023 ставала для Гаеля 38-ю на цьому турнірі. Досі лише двічі — у 2005-му й 2020-му роках — йому доводилося вилітати в Парижі за підсумками першого раунду.

Суперником Монфіса став 22-річний аргентинець Баєс, 42-га ракетка світового рейтингу. За кар'єру Себастьян виграв два турніри ATP, а минулого року дістався другого раунду Ролан Гаррос.

Як пройшов матч Після стартового сету завдяки двом брейкам вперед вийшов аргентинець. Змінити хід зустрічі Монфісу вдалося в другій партії, в якій француз переважив опонента на один брейк і яку "закрив" з третього сетболу. У третій партії за рахунку 4:5 три сетболи не реалізував Баєс. Натомість Монфіс виграв три заключних гейми та подав на сет, вийшовши вперед. Лише один гейм із семи вдалося виграти французу в четвертому сеті, що закінчився за рахунку 6:1 на користь Баєса. Аргентинець і собі повів 4:0 у вирішальному сеті. Монфіс відповів неймовірною власною серією з чотирьох виграних геймів, а за рахунку 6:5 вирвав драматичну перемогу на подачі суперника. Гайлайти матчу У заключному сеті на подачі Баєса глядачі на головній арені турніру масово виконали "Марсельєзу", державний гімн Франції, на підтримку місцевого тенісиста. Ідучи з корту, Монфіс підписав камеру іменем доньки Скай, що народилася у француза з Еліною Світоліною минулого року. У своєму коментарі після матчу Монфіс зазначив, що саме донька надихала його до перемоги за підтримки домашніх трибун. "Я сказав собі, що не вигравав матч після того, як став батьком. Моя донька — в Парижі. Тож я сказав собі: «Переможу в цьому матчі». Я повірив в енергію публіки. Ми зробили це разом", — цитує Монфіса офіційний сайт турніру. Ролан Гаррос: що відомо На першому Грендслемі після пологів грає й Еліна Світоліна. Українка у своєму стартовому матчі у двох сетах вибила з турніру першу ракетку Італії Мартіну Тревізан. Другою українкою в 1/32 фіналу Ролан Гаррос стала Леся Цуренко. На шляху до другого раунду вона перемогла колишню чемпіонку змагань Барбору Крейчикову. На Монфіса в другому колі очікує зустріч із шостим сіяним Данцем Гольгером Руне, чвертьфіналістом попереднього розіграшу Ролан Гаррос.